#dienoraščiomintys

dalinuosi savomis patirtimis || smalsiems

besąlygiškai
tikiu žmogaus istorija ir iš jos išgryninta išmintimi
tikrumas
yra tai, ką vertinu ir ką švelniai provokuoju savyje
svajoju
savo patirtimis, pamokomis pasidalinti su savo dukrų dukrų dukromis...

O besibaigiant 2021 metams gavau kvietimą

2022 m. sausio 17 d.

Kiek keista, kad teturiu tik vieną bendrą nuotrauką kartu su tais, su kurias jau ne pirmi metai praleidžiu gana nemažai savo profesinio laiko.

Ir dabar ne apie komandinį koučingą, ne apie mano sertifikatą šioje srityje, kaip matosi žemiau, o apie gražią profesinę draugystę.

Su Leda Turai MCC, MA, MSc ir Rimas Petrauskas mes pirmą kartą susitikome 2019 metais. Po to su jais mokiausi dar kartą (jau ankščiau buvau baigusi vieną koučingo mokyklą) individualaus, tada grupinio ir komandinio koučingo. Nuo 2020 m. pradėjau dirbti jų mokymuose mentore, taip pat turėjome kartu dar keleta bendrų profesinių projektų su skirtingomis organizacijomis.

Skaityti daugiau

Ačiū už bendrą kelią

2022 m. sausio 4 d.

Vakar turėjome su 6 grupe // MĄSTYMO PARTNERYSTĖ: GRUPEI #apieTave 2021 m. spalis - gruodis // k o n t a k t i n į (tiksliau būtų hibridinį) susitikimą jau užbaigus 3 mėnesių kursą. Gaila, ne visi galėjo dalyvauti.

Ši grupė buvo unikali, kaip ir kitos 5 prieš tai buvusios grupės.

Ne viskas ėjosi sklandžiai: neturėjome pilno dalyvių skaičiaus, 2 dalyviai procese atsitraukė iš grupės ir darbo joje. Žinoma, iš dalies dėl to esu atsakinga aš, matyt, tinkamai nesuderinau lūkesčių, taip pat yra ir aplinkybių, kurios absoliučiai nepriklausė nuo manęs.

Skaityti daugiau

Kodėl taip sunku nedaryti?

2022 m. sausio 3 d.

Prieš kurį laiką klausiau savo soc. tinklų (fb, instagram) story’iuose šio klausimo (žr. foto). Labai esu dėkinga, kas nuoširdžiai atsakė apie save. 

Taip pat dalijausi paradoksu, egzistuojančiu tarp mano klientų (man irgi jis ne svetimas), kodėl taip sunku nedaryti, neveikti?

Paradoksalu, ką? Atrodo, neveikimui, nedarymui nereikia jokios energijos ir turėtų būti lengva ir paprasta. 

Skaityti daugiau

apie nusivylimą

2021 m. gruodžio 27 d.

Stengiesi, bėgi, leki šiuo šventiniu laikotarpiu (arba nuolat taip) ir galiausiai tikiesi kažkokio palengvėjimo, atokvėpio, pelnytos palaimos. Gerai, jei taip ir nutinka. 

O jei ne? Jei kažkas skauda? Jei jėgų džiaugtis ar net būti (tarkim, norisi tik miegoti) nebeužtenka. Jei tai, ko lyg laukei – nėra. Kas tada? Nusivylimas.  

Dar nusivili, kad esi nusivylęs ir tada nusivylimas pats save stiprina. O jei dar įsijungia priekaištai sau... pavyzdžiui, kodėl aš tiek stengiausi, kam.

Skaityti daugiau

Ką aš noriu patirti šiame gyvenime?

2021 m. gruodžio 20 d.

Paskutinių savo atostogų metu „išsivežiau” sau vieną klausimą: „ką aš noriu patirti šiame gyvenime?” Ir jeigu noriu, tai geriau jau pradėsiu dabar (šypsausi). 

Per atostogas tikslingai negalvojau apie šį klausimą, o grįžtant namo kažkaip mintys tarsi savaime nugulė į mano užrašų knygutę. Beje, lėktuve, pirma, aš labai gerai miegu (tas ūžimas, vibracija mane taip atpalaiduoja) ir, antra, labai laisvai mąstau (gal kad esu kažkur danguje). 

Skaityti daugiau

kaip išmokti daryti tai, ką Tu darai

2021 m. gruodžio 14 d.

- Monika, kaip išmokti daryti tai, ką Tu darai?

- Turite omenyje darbe, komandoje ar net namuose su pašnekovu sudaryti ir palaikyti susitarimus, kurti ir puoselėti saugumą bei pasitikėjimą, išlaikyti pilnavertį dėmesį, aktyviai klausytis ir skatinti sąmoningumą bei augimą?

Skaityti daugiau

Ne tikslas dėl tikslo, jokiu būdu

2021 m. gruodžio 13 d.

Mano mama sirgo onkologine liga.

Kas kažką panašaus išgyveno, žino, kad tai net dvi trauminės patirtys vienu metu: viena yra netektis, kita yra matyti, kaip mylimas, dar visi jaunas žmogus praranda jėgas ir savo gyvenimą Tavo akyse, bet ne apie tai noriu papasakoti. 

Paskutinį savo gyvenimo pusmetį ji – mano mylima mama – turėjo tikslų. Be kita ko, ir tikslą būti pakrikštyta, priimti pirmąją komuniją ir sutvirtinimo sakramentą (jos kūdikystės ir paauglystės metu to nebuvo galima padaryti dėl tuometinės valstybinės santvarkos).

Skaityti daugiau

Tarsi tylos stovykla

2021 m. gruodžio 2 d.

Tarsi tylos stovykla.

Kai išvykstu viena savaitei atostogų, atsijungiu nuo soc. tinklų, netikrinu el. pašto. Tiesa, vieną dieną dirbau, regis, ir nuo pasaulio nebuvau atsiribojusi, bendravimo buvo. Ir vis tiek tai tarsi mano man tylos stovykla (joje nebuvau dar, tik lyginu).
Kokybiškame ryšyje su savimi taip gera.

Prieš išvykdama dar rašiau savo draugei, kad po visų tų patirčių, skausmo, išgyvenimų, aukojimosi kaip beprotei kur reikia ir kur nereikia, vis atrodo, kad aš tokia pasiilgusi savęs.

Skaityti daugiau

reakcija į iki šiol nepažintus dalykus

2021 m. lapkričio 29 d.

Tuomet kai vyko Tarptautinės Koučingo Federacijos renginys CONVERGE'21 aš buvau paskendusi darbuose, psichologijos studijose ir kitose savo rolėse.

Dabar, kiek atsikvėpusi, stengiuosi pažiūrėti kasdien po 1-2 įrašus iš šio renginio, kartais gal pasidalinsiu keliomis mintimis, kurios gali būti naudingos mano klientams (juk dažniausiai jiems ir rašau socialinėje erdvėje – šypsausi).

Žinote, kokia yra natūrali reakcija į iki šiol nepažintus, neapibrėžtus dalykus (unknown)? 

Skaityti daugiau

esu labai pavargęs kiškis

2021 m. lapkričio 22 d.

Šiandien sustojau ir pagalvojau: „hmm, esu labai pavargęs kiškis.” Yra tiek daug ko džiaugtis, o aš stryksenu be atvangos – dar tą aną padaryti. „Stop, Monika.”

Palikau visus „to do” sąrašus ir susiplanavau, kada ir kaip atostogausiu. Po to prisėdau meditacijai.

Ir, pamenu, žadėjau pasidalinti apie tai, kaip aš medituoju (pailsiu).

Skaityti daugiau

Į panašią kelionę apie save kviečiu ir savo klientus

2021 m. lapkričio 20 d.

Šeštadienio vakarą dar išvažiavau pasivažinėti su dviračiu. Pagalvojau, kad tikriausiai paskutinį kartą šį sezoną.

Labai labai nemėgstu rudens ir žiemos. Norėčiau, kad visus metus būtų šilta ir šviestų saulė.

Taip pat tikiu, kad galima išsaugoti džiaugsmą bet kokiomis (oro) sąlygomis. Esu tikra, kad galima rasti būdą, kaip save geriausiai atskleisti, susikurti prasmę ir savitą kelią į visavertį gyvenimą, nepaisant to, kokios yra aplinkybės.

Skaityti daugiau

Papasakosiu, kaip aš pažinau vieną iš savo įsitikinimų

2021 m. lapkričio 15 d.

Šį vakarą turėsime jau šeštą online susitikimą su 6 grupe // MĄSTYMO PARTNERYSTĖ: GRUPEI #apieTave 2021 m. spalis - gruodis //

Dirbsime su įsitikinimais. 

Įsitikinimai daug lemia, daug įtakoja, jie gali būti perduodami net kitoms kartoms, t.y. mūsų anūkai gali gyventi pagal mūsų močiučių įsitikinimus.

Papasakosiu, kaip aš pažinau vieną iš savo įsitikinimų. 

Skaityti daugiau

Man pažįstama… būti mažesne

2021 m. lapkričio 6 d.

Ėjau pasivaikščioti vieną popietę ir kitą vakarą gana panašiu maršrutu. „Parsinešiau”, kaip visuomet, geresnį ūpą, keleta idėjų ir šias dvi nuotraukas.

Žiūrint į jas man kyla daug minčių apie tamsesnius gyvenimo mementus ir galimybę juose įžvelgti šviesą, grožį. Vis dėlto šiandien noriu parašyti apie „PAŽĮSTAMA”. Rašysiu, kaip dažniausiai, apie save: man taip paprasčiau perteikti mintis.

Pažįstamas maršrutas yra tik viena dalis.
Kita dalis – apie pažįstamas, besikartojančias situacijas.

Skaityti daugiau

omg, kol aš ten viską suintegruoju

2021 m. spalio 29 d.

Ilgąjį savaitgalį nedirbsiu.
Nežinau, kiek ir pailsėsiu.
Mokausi.

Trečiadienį turiu egzaminą (pavyko atsiskaityti laboratorinius darbus ir tarpinį atsiskaitymą, uff).

Minėjau jau, kad esu VU FF pirmakursė ir studijuoju psichologiją. Daug neklausinėkite, nes mano tapatybė ir pati to dar nepripažįsta, ypač žvelgiant į studento pažymėjimą (šypsausi).

Skaityti daugiau

Kaip aš paleidinėju įtampą?

2021 m. spalio 25 d.

Kaip aš paleidinėju įtampą? Kaip tvarkausi su užsitęsusiais sudėtingais laikotarpiais?

Tiesa, pradžioje paminėsiu, kad nėra blogai ir po truputį mokytis būti su įtampa, t.y. nesiversti per galvą bandant ją pašalinti.

Taip pat minėtina, kad bandysiu rašyti kuo bendriau, kad galėtumėte išsirinkti sau tinkamus būdus iš tų egzistuojančių daugybės galimų.

Skaityti daugiau

Ir man gana intensyvus laikas

2021 m. spalio 20 d.

Atrodo, kad aplinkui dauguma serga arba rūpinasi sergančias.

Ir man gana intensyvus laikas.
Čia kažkada jau ir nuverkiau šiek tiek (kaip gera, kad galiu parašyti tai, kaip iš tikrųjų jaučiuosi).

O antradienį per antąjį online susitikimą su 6 grupe // MĄSTYMO PARTNERYSTĖ: GRUPEI #apieTave 2021 m. spalis - gruodis // viena dalyvė pasidalino, kokią mane prisimena (besijaudinančią, drebančiomis rankomis) ir tai man išgirsti buvo labai svarbu.

Skaityti daugiau

Mano kūnas kaupia įtampą

2021 m. spalio 13 d.

Mano kūnas kaupia įtampą.

Man regis, per pastaruosius keleta metų po truputį vis paleidinėjau (žinau, kad šis žodis netaisyklingas, tačiau nežinau, kaip kitaip jame koduoti palaipsnį procesą) įtampą, sukauptą bene per visus gyvenimo metus, kartais net labai labai įsisenėjusią. Dabar, atrodo, paleidimas vyksta maždaug kas savaitę: sukaupiu – paleidžiu.

Skaityti daugiau