#dienoraščio mintys

Dalinuosi savomis patirtimis... ir savo augimo kelione

besąlygiškai
tikiu kiekvieno mūsų istorija ir iš jos išgryninta išmintimi
tikrumas
yra tai, ką vertinu ir ką švelniai provokuoju savyje
svajoju
savo patirtimis pasidalinti su savo dukrų dukrų dukromis...

GRUPĖS, KURIOJE ASMENIŠKAI DALYVAUTA, REFLEKSIJA

2024 m. gegužės 13 d.

„Vėluoju su tekstu iš skilties #dienoraščiomintys, atsiprašau dėl to.

Tiesą sakant, jau formulavau mintyse atsisveikinimo žinutę, buvau beveik nusprendus neberašyti čia (nuliūdusi).

Na, pradėjau naują darbą ir vyksta adaptacijos procesai, be to, dar ir egzaminus turiu išsilaikyti… daug visko vyksta. Beje, ar pamenate mano balandžio įrašą iš skilties #dienoraščiomintys KAS VYKSTA IR KAIP JAUČIUOSI DABAR, kur rašiau apie patiriamą frustraciją, sąmyšį dėl darbo, dėl pajamų, dėl to, kaip judėti toliau? Ir kaip gražiai šiam momentui viskas susidėliojo (šypsausi).

Sužinoti daugiau

“Never let a good crisis to go to waste”

2024 m. gegužės 9 d.

Tik prieš kelias dienas pradėjau tarnauti valstybei (šypsausi) ir tai suteikė man galimybę gegužės 9-ąją, minint Europos dieną ir Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą dvidešimtmetį, išgirsti Lino Kojalos pranešimą apie geopolitinės rizikos pozityvius, negatyvius ir bjaurius veiksnius, kaip pranešėjas pats sakė: The Good, the Bad, the Ugly.

Be susižavėjimo pačia asmenybe, manyje nusėdo keli išgirsti žodžiai, kuriais ir noriu pasidalinti.

Sužinoti daugiau

Kas svarbiausia

2024 m. gegužės 1 d.

Šįvakar grįžau namo tikslingai didesniu lanku ir pro Bernardinų sodą. Įdomu tai, kad nebelabai jaučiau grožio, šilumos. Taip, žinoma, suvokiau, kad gi juk labai labai gera, tik to nejaučiau kūnu.

Man jau kaip ir baigėsi balandis su visais jo reikalas (užsidengusi rankomis veidą). Žinau, kad turėčiau džiaugtis…

Pagaliau studijose mokausi taip ilgai lauktos grynos klinikinės, organizacinės psichologijos, psichiatrijos ir viską, ką reikėjo iki dabar, sėkmingai atsiskaičiau, šiek tiek dirbau, dar laikiau anglų kalbos lygio oficialų Cambridge English Placement Test, taip pat dalyvavau konkurse į darbą ir buvau jame pirma.

Sužinoti daugiau

Neutrali būsena

2024 m. balandžio 24 d.

Ar jums būna, kad primdami svarbius sprendimus tarsi nejaučiat nei +, nei - ? Taip viduje neutralu, ramu ir tuo pačiu labai aišku, kad dabar ‘čia’ arba dabar ‘taip’.

Gal ir skamba kiek depresyviai (šypsausi).

Sužinoti daugiau

Kas yra ta psichikos sveikata?

2024 m. balandžio 15 d.

Organizacijos ir dirbantys su komandomis vis dažniau kalba apie darbuotojų psichikos sveikatą.

Tik ar kada susimąstome, kas yra ta psichikos sveikata? Kaip ji apibrėžiama? Kas ji tokia?

Įsivardinimas ir galėtų būti tam tikras kompasas (savianalizės įrankis) mums ir žmonėms, kurie yra šalia mūsų, kurie mums svarbūs.

Sužinoti daugiau

KAS VYKSTA IR KAIP JAUČIUOSI DABAR?

2024 m. balandžio 7 d.

Ilgai galvojau, apie ką rašyti savo Contribee paskyroje balandžio, kaip ir kiekvieno mėnesio, pirmo antradienio skiltyje #dienoraščiomintys. Galiausiai grįžau prie paprastų dalykų: KAS VYKSTA IR KAIP JAUČIUOSI DABAR?

Tekstas (ypač pilnas) gali būti sunkokas skaityti. Ir nenoriu juo kažkokio gailesčio, tiesiog man prieš save yra be galo be galo svarbu įsivardinti tai, kas yra tam, kad galėčiau priimti dalykus, kokie jie yra, ir judėti toliau.

Sužinoti daugiau

#reklamuoju NEMOKAMĄ

2024 m. kovo 25 d.

Pasiėmiau dovaną, pravedus vebinarą, smagu.

Visgi grįžtamasis ryšys man gal brangesnis.

Dalinuosi asmeniškai man parašyta žinutės dalimi su asmens sutikimu. Žinučių turiu ir daugiau, jos bus įkvėpimas, kai daug kas man nesieis sklandžiai, o taip būna (be galo dėkinga).

Sužinoti daugiau

Paneigti mitus, kuriais buvau patikėjusi

2024 m. kovo 21 d.

Noriu, ir pirmiausiai sau, paneigti mitus, kuriais buvau patikėjusi.

Vienas jų, kad psichoterapija nukreipta į praeitį, o koučingas į dabartį, ateitį ir tikslus.

Netiesa.

Pavyzdžiui, kognityvinė elgesio terapija (KET) dažnai orientuota į dabartį (dabartines kliento problemas ir simptomus), o ne į praeitį (ankstyvuosius santykius) ir apima tikslų nustatymo elementus (Lloyd et al., 2019).

Sužinoti daugiau

Labai labai svarbi mūsų asmenybės kelionės kryptis

2024 m. kovo 6 d.

Pamenu, kaip viena klientė man sakė, kad iš pradžių aš jai atrodžiau tokia tobula, tokia nereali, tokia wow moteris, kuria norėjosi sekti.

Po to aš pradėjau keistis ir rodytis kažkokia silpna, pažeidžiama, nebe tokia vykus ir atėjo toks nusivylimas manimi ir natūralus klausimas, kur dingo ta nuostabioji Monika, kurią aš pažinojau…?

Sužinoti daugiau

Širdies ritmas

2024 m. vasario 29 d.

Bene kiekvieną kartą pasiekusi kokį nors norimą, svarbų man tikslą ar potikslį, aš kažkodėl, jei atvirai prieš save, nuliūstu (atleiskite, po intensyvaus laiko vis dar neatrašinėju žinučių ir laiškų).

Taip buvo ir šįkart, kai jau ‘done’ mano psichologijos studijų 3 kurso 1 semestro visi atsiskaitymai, kurių buvo, omg, kiek daug (vienas studijų dalykas padalintas net į penkias dalis ir kiekviena dalis turi savo teorinę ir praktinę dalį bei atskirą dėstytoją).

Sužinoti daugiau

MANO ĮTAMPŲ STRUKTŪRA

2024 m. vasario 6 d.

Man subjektyviai atrodo, kad mes kaupiame kaupiame kaupiame visokiausių rūšių įtampas ir niekada arba beveik niekada pilnai jų nepaleidžiame.

Ir tuomet nepaleistos įtampos ir virsta visokiausio pobūdžio ligomis, nes... siela visada ieško būdų, kaip išsilaisvinti. Aišku, pilnas paleidimas, man regis, yra mirtis, tačiau gi nebūtina mirti, kad būtų lengviau.

Viena iš mano profesinių prasmių ir yra padėti paleisti dalį susikaupusių įtampų (ypač emocinių), taip pat padėti pradėti minėtas įtampas po truputį jausti ir rasti būdų, kaip jas atpalaiduoti savarankiškai.

Ir gėlės žydi tuomet, kai viduje mažiau įtampų (šypsausi).

Sužinoti daugiau

Psichologinis testavimas ir įvertinimas

2024 m. sausio 30 d.

Ši mano savaitė didžia dalimi bėga viename iš ofiso kampų (šypsausi). Esu patogiai įsitaisius ir ruošiuosi psichologinio testavimo ir įvertinimo dalyko egzaminui.

Tiesa, per šio dalyko seminarus, be kita ko, turėjom bent man unikalią patirtį: atlikome apie 3 val. trukmės intelekto testą.

Du nepriklausomi (anonimiškai) vertintojai pagal sudėtingas procedūras vertino mano verbalinius, matematinius, vizualinius SAMPROTAVIMO gebėjimus (fluidinis intelektas), taip pat kalbines, skaitmenines, vizualines ŽINIAS (kristalizuotas intelektas) bei atmintį.

Aš taip pat vertinau kitus.

Sužinoti daugiau

Ir tai yra bene didžiausias mano pasiekimas

2024 m. sausio 22 d.

Daug ko gyvenime ieškojau. Jei žinote kiek detaliau mano kelią, pritariamai linkčiosit galvą.

Ieškojau sau mylimos veiklos (keičiau sritis, sektorius), ieškojau harmoningų asmeninių santykių (visokių etapų buvo), ieškojau savęs, savo vietos, ieškojau, kaip geriau jaustis, ieškojau prasmės. Kažkas buvo sąmonė, kažkas totalios klaidos (ieškoti to pasaulio, kuriame tik gėris, grožis ir beribė meilė, nėra adekvatu).

Sužinoti daugiau

Kodėl negalėjau suprasti ankščiau? Kodėl tam reikėjo tiek daug metų?

2024 m. sausio 15 d.

Man nepatinka dirbti ar mokytis savaitgalį. Visgi šiandien, sekmadienį, ruošiuosi stebėjimo (vieno iš psichologijos mokslo tyrimų metodų) atsiskaitymui.

Kartais užduodu sau klausimą, kodėl negalėjau suprasti ankščiau, pvz., baigus mokyklą, kad mano kelias yra psichologija? Kodėl tam reikėjo tiek daug metų?

Ir neseniai žiūrėjau du mokyklos organizuotus miuziklus, kuriuose pasirodė ir mano dukros, ir man kai kas labai vaizdžiai paaiškėjo (šypsausi).

Sužinoti daugiau

#kasesu #kądarau #reklama

2024 m. sausio 8 d.

Jau esu minėjusi, kad gruodį man buvo labai intensyvi studijų sesija universitete (paskaitos, seminarai, pratybos + statistikos egzaminas), o sausis ir vasaris – likusių atsiskaitymų metas. Tačiau dabar mano vedamos Mąstymo partnerystės sesijos jau vyksta beveik įprastai.

Dirbu su tais, kas tiki bendru darbu su penkerius metus praktikiuojančia koučingo specialiste, turinčia tarptautinę akreditaciją (ACC) ir būsima psichologe (aš dabar trečiame kurse, studijos podiplominės). Supraskite, čia aš apie save (juokiuosi kiek susigėdus).

Sužinoti daugiau

KIEK GILIAI GILIAI GALI PALIESTI… PAPRASČIAUSIAS KONCERTAS?

2024 m. sausio 1 d.

Jau ketvirtą mėnesį rašau ilgesnius tekstus Contribee platformoje.

Šiandien (kaip visada – pirmą mėnesio antradienį) pasidalinau ten įrašu su grotažyme #dienoraščiomintys apie tai, kiek giliai giliai gali paliesti... paprasčiausias koncertas.

Nesiekiu reklamuoti Jazzu, dalinuosi savo potyriais.

Kodėl tą darau?

Nes daug žmonių (ir ateinančių pas mane) labai ieško kiek gilesnio santykio. Pirma, su savimi.

Sužinoti daugiau

KAIP AŠ KURIU GRAŽŲ SANTYKĮ SU SAVIMI?

2023 m. gruodžio 5 d.

Prieš kelias dienas klausiau soc. tinklų story’je, apie ką jums iš mano pateiktų keturių variantų įdomiau būtų skaityti. Ačiū labai labai už pasisakymus.

Šiandien įrašas (tiksliau jo dalis) apie tai, kaip aš kuriu gražų santykį su savimi. Priėmiau sprendimą, remiantis mano Contributorių balsais. Taip pat atsiprašau, jei dabar neparašysiu tų, kurie pasisakė kitaip, norima tema.
____________

Aš atspindžiu sau savo pačios jausmus, emocijas. Monika, tu dabar nerimauji. Arba ir vėl jauti kaltę, kuri tokia įprasta buvo tavo vaikystėje, ir pan.

Sužinoti daugiau

Momentas, kada aš tikriausiai iš tiesų užaugau. Ir kiek daug man padovanojo mama…

2023 m. lapkričio 6 d.

Vėl pirmas mėnesio antradienis.

Ir aš po pietų Contribee platformoje pasidalinsiu (tiksliau padarysiu prieinamą, nes įrašas jau paruoštas) apie momentą, kada aš tikriausiai iš tiesų užaugau. Ir apie tai, kiek daug man padovanojo mama… Pavyzdžiui, labai gerai įsisąmonintą suvokimą, kad GYVENIME KARTAIS BŪNA TAI, KO… NEBŪNA.

Taip pat į Contribee įkėliau autentišką nuotrauką, kuri man per brangi čia dalintis, todėl uždėjau filtrą. Džiaugiuosi, kad prenumeratoriai yra man gana savi (šypsausi), todėl man pakankamai jauku su jais dalintis be filtro.

Sužinoti daugiau

Ištrauka iš esė-autoportreto pagal Carl Gustav Jung asmenybės teoriją

2023 m. spalio 2 d.

Šiandien paskelbiau savo pirmąjį Contribee turinio įrašą: esė-autoportretą pagal Carl Gustav Jung asmenybės teoriją. Įrašas yra apie tai, kaip aš tapau savimi (jei ne per stipriai čia pasakiau – susigėdus).

Mes turime sąmonę (nuotraukoje simboliškai būtų ranka) bei individualią ir kolektyvinę pasąmonę (nuotraukoje simboliškai būtų abi kojos). Kaip visa tai sąveikauja ir kaip vyksta mūsų asmenybės raida? Įraše yra šiek tiek teorijos ir realūs pavyzdžiai iš mano gyvenimo. O pabaigoje pateikti tikslingi klausimai skaitytojų asmeninei refleksijai. Taip pat kelias ištraukas iš minėto esė-autoportreto pateikiu čia, straipsnyje. Pilname įraše rasite daugiau to, kaip aš sprendžiau minimus ištraukoje dalykus (šypsausi).

Sužinoti daugiau

Naujas posūkis

2023 m. rugsėjo 27 d.

Įdomiai dėliojasi tas mano ir profesinis gyvenimas. Esu tikra, kad ir jūs apie savąjį taip galite pasakyti.

Kažkas gimsta, kažkas miršta (ir tiesiogine, ir perkeltine prasme) ar vėl atgimsta. Keliaujame daugiau mažiau gana cikliškai.

Dar įdomu tai, kad kiekviena mirtis (ir tiesiogine, ir perkeltine prasme) man atneša kažką netikėto ir net man pačiai naujo. Su sąlyga, žinoma, kad savo viduje leidžiu mirti tam, kas tuo metu ir turi mirti, nelaikau. Ir, tiesa, tas nauja ateina ne iš karto, o tik po tamsaus, liūdesio, pykčio ir nusivylimo pilno gedulo periodo.

Šįkart aš ne apie mirtį. Šįkart apie gimimą.

Sužinoti daugiau

Be pavadinimo

2023 m. rugpjūčio 22 d.

#dienoraščiomintys
Nežinau, ką toliau daryti su savo komunikacija soc. tinkluose (įskaitant naujienlaiškius).
Jaučiu, kad noriu sustoti, noriu pertraukos.

Ir bandau tai suprasti.
Ne, nesijaučiu pavargusi ar nebeturinti, kuo dalintis.

Sužinoti daugiau

Koks buvo mano kelias į psichologo profesiją?

2023 m. rugpjūčio 10 d.

#dienoraščiomintys
Kartais rašau dalykus apie save ir abejoju, ar jais dalintis, ar bus iš jų kokia nauda kitiems.

Kaip ir dabar, ar kam įdomus mano kelias į psichologo profesiją?
Galbūt taip, galbūt ne.

Visgi gal kada papasakosiu daugiau apie tai, kas lėmė, jog vis dažniau leidžiu dalykams vykti tarsi per mane, vis dažniau leidžiu mane vesti pojūčiams ir intuicijai.

Sužinoti daugiau

Naujas ofisas ir refleksija

2023 m. liepos 10 d.

Nežinau, kas nutiko (gal pailsėjau, gal paleidau tai, kas sena, nebeveikia ar tiesiog mane įkvepia nauja aplinka), bet tiek daug kuo noriu su jumis pasidalinti.

Visgi pradėsiu nuo kažkiek (šypsausi). Straipsnyje rasite #dienoraščiomintys apie mano naują ofisą ir pamąstymus apie ligšiol nueitą kelią.

Gal kažką rasite sau.

Sužinoti daugiau

Ieškau ir #turiusvajonę

2023 m. birželio 12 d.

Kartais leidžiu sau ne dalintis, o prašyti.

Po 4 metų darbo Žalgirio g. 90, Vilnius, įsikūrusioje Regus bendradarbystės erdvėje (turėjau labai mažą savo atskirą kabinetą), aš nuo liepos 1 d. ieškau sau naujos darbo vietos.

Ir čia aš #turiusvajonę.

Sužinoti daugiau

Laikini debesys, užstoję viziją

2023 m. birželio 5 d.

Jau kuris laikas buvau besitęsiančioje vidinėje krizėje, pavadinimu „o kas toliau, Monika?”. Tikiu, kad ne aš viena profesinėje srityje kartais tai išgyvenu.

Atrodė, kad užbaigsiu savo psichologijos studijų antrą kursą, mokymų sezoną (dar liko dvi darbo dienos auditorijoje), kiek atsikvėpsiu ir reikalai vėl grįš į savo vėžias. Daug ką nurašiau nuovargiui ir intensyviems metams. Pailsėsiu ir rūpimi klausimai išsispręs tarsi savaime (man kartais taip būna).

Sužinoti daugiau

Kokias kovas verta kovoti?

2023 m. gegužės 30 d.

Prieš maždaug metus laiko spa savaitgalio metu aš savo noru ir visu svoriu atsistojau basomis ant nuotraukoje matomų vinių.

Pastovėjau kurį laiką lyg niekur nieko ir nulipau.

Ir tada man jau stovint su šlepetėmis ant lygaus, malonaus paviršiaus pasidarė nepatogu, norėjosi trypčioti, šokinėti, atrodo, ir labai skaudėjo. Nuraminau save mintimi: „skauda tada, kai jau nebeturėtų skaudėti. Dabar jau atsipalaiduok, Monika.”

Tą ir padariau.
Nors ši patirtis dar ilgai liko mano mintyse.

Sužinoti daugiau

Ką aš parduodu?

2023 m. balandžio 29 d.

Betvarkydama savo veiklos buhalterinius dok.(vis dar esu pati sau buhalterė – susigėdus), susimąsčiau, ką iš esmės aš parduodu. Žinoma, kiekvienas galbūt gaunamą naudą apibrėžtų kiek savaip. Gal kažkam tos naudos ir iš vis nėra. Juk ir taip gali būti.

O aš galvoju, kad įžvalga ir yra tai, ką dažniausiai perka klientai mokėdami už mąstymo partnerystės sesijas.

Ir ne taip seniai rimtai svarsčiau dalyvauti vienoje gegužę vyksiančioje parodoje. Mąsčiau apie tai, kaip aš kalbinsiu parodos dalyvius, kaip pristatysiu savo paslaugas. Vien apie tai galvojant, man suko pilvą (to labiausiai nemėgau ir savo ankstesnėje veikloje). Tada sugalvojau kitokią, labiau man priimtiną idėją.

Sužinoti daugiau

#dienoraščiomintys MANO PATIRTYS

2023 m. vasario 20 d.

Ech, senokai nerašiau. Resursai riboti, kūrybiškumas buvo susilpnėjęs...
Apie mano patirtis #dienoraščiomintys

Atostogavau.

Šios atostogos buvo numatytos jau prieš keletą mėnesių. Tą savaitę klientai negalėjo book’intis savo sesijų mano kalendoriuje. Ir tai buvo iš anksto suplanuotas atokvėpis po mano psichologijos studijų ir egzaminų sesijos.

Sužinoti daugiau

MOKYTIS SAVE

2023 m. sausio 10 d.

Pastaruoju metu vis dažniau pajausdavau kažkokį vargiai aprašomą ar nusakomą savęs pačios ilgesio pojūtį. Įdomu, ar tai natūralus poreikis (na, kai daug dirbu su žmonėmis) pabūti vienai, ar aš kažkur pradėjau kažką vaidinti, stengtis atitikti gal net savo pačios sukurtą rolę, jos fikciją, adekvačius ir neadekvačius lūkesčius bei meluoti sau – žinau, kad tai gali sekinti iki skausmo. Hmm, gal net kažkas ir atsikartoja (susimąsčius).

Ir būtent dėl to vis augančio savęs pačios ilgesio aš šiais metais per savo gimtadienį pasidariau sau laisvą dieną.

Sužinoti daugiau

Apie laiku neapčiuoptus mano lūkesčius

2023 m. sausio 2 d.

Gruodžio 28 d. turėjau svarbų terminą ir pasibaigus Šv. Kalėdoms darbavausi.
Vaikai buvo pas senelius.

Minėtą dieną jau apie pietus baigiau esminį darbą, liko tik keletas smulkesnių.
Atsikvėpiau.
Iki sausio 2 d. ramu.
Galiu atsipalaiduoti.

Ėjau į jogą, sulėtinau tempą: apsipirkinėjau lėtai, gaminau lėtai, regis, ir mėgavausi. Tvarkiausi namuose iš esmės (daug ką išmečiau, kažką atnaujinau).

Sužinoti daugiau

Mano ribojantis įsitikinimas

2022 m. gruodžio 6 d.

Įdomių funkcijų atlieka mano ofise esantis meditacijos kilimėlis: ir pamedituoti, ir nusiovus batus, patogiai įsitaisius padirbėti, ir snustelti (power nap) galima, ir va – desertinė (šypsausi).

Ir minčių čia įvairių man kyla apie save.

Nežinau, ar esu tą rašiusi, bet kartais jaučiuosi nevykėle.

Priimu šį pojūtį, leidžiu jam pasisvečiuoti. Dabar žinau, kad šis pojūtis nėra racionalus, tačiau jei yra – yra. Iš kitos pusės, kažkur tikrai esu nevykėlė, o kažkur tikrai esu „vykėlė”.

Iš kur kyla ši jausena (sutiksite, ne pati maloniausia)?

Sužinoti daugiau

KOUČINGAS vs. PSICHOLOGIJA

2022 m. lapkričio 29 d.

Kiek padrikos šiandien (ne antradienį, kaip įprastai) mano mintys, kurias būtų galima priskirti dabar nemadingai kategorijai „rašo apie save“ (šypsausi).

Apie tai, apie mano patirtis ir apie koučingo vs. psichologijos santykį skaitykite tekste su žyma #dienorščiomintys. Arba neskaitykite (trukteliu pečiais).

Sužinoti daugiau

Kokia būtų Jūsų metafora?

2022 m. lapkričio 22 d.

Gal ir bus kiek juokinga (blogąja prasme), tačiau noriu pasidalinti apie metaforą, kurią neseniai sau priskyriau.

Kaip tikriausiai žinote, universitete studijuoju psichologiją (turintiems aukštąjį išsilavinimą) ir socialinės psichologijos dalyke yra ne tik paskaitos, seminarai, bet ir pratybos. Jos vyko kiek terapiniu principu.

Pirmojo pratybų užsiėmimo metu mūsų buvo prašoma prisistatyti naudojant metaforą: įsivaizduokite, kad egzistuojate kažkur kažkokioje nežinomoje planetoje, kurioje nėra žmonių. Kas Jūs ten esate? Iš ko esate padaryti? Kokia medžiaga? Kokios savybės? O kokia paskirtis?

Sužinoti daugiau

Tiek daug savo progreso ir pažangos nematome, nes…

2022 m. lapkričio 8 d.

Kaip aš? Hmm, net ir nežinau.

Vėl pirmadienį, antradienį dirbau koučingo mokymuose (III modulis). Jau lyg kiek ir apsipratau besimokančios co-trenerės rolėje. Žinoma, labai daug ką matau, kas yra reikalinga man su laiku (tikrai ne iš karto) išmokti.

Pavyzdžiui, laikyti mintyse daug dalykų vienu metu. Na, man reikalinga dirbti ir su klientu DEMOnstracinėje sesijoje ir tuo pačiu sekti mokymų grupės dinamiką, žiūrėti, kada ir ją įtraukti (grupinis koučingas). Arba tai, kad viena yra pasiruošti mokymams, o visai kas kita jausti, kas yra reikalinga grupei ‘presence’ momentu. Yra kur tobulėti (šypsausi).

Sužinoti daugiau

Mano istorijos dalis

2022 m. lapkričio 2 d.

Labai simboliška, kad ši istorija viešai prieinama tapo būtent lapkričio 1 d. Beveik tuo metu, kai ir lankiau artimųjų kapus.

Žinau, kad tai gali šokiruoti.
Taip pat žinau, kad tai gali ir skatinti susimąstyti.

Sužinoti daugiau

Pasidavimas mintyse ir kita

2022 m. spalio 30 d.

Pas mane kai kas keičiasi ir dėl to nebetinka mano ankstesni įpročiai (nors pokyčiai į gera, aš dėl jų patenkinta). O juos pakeisti, nežinau, kaip Jums, bet man užtrunka ir dar dažnai ne taip sklandžiai gaunasi, kaip tikiuosi (šypsausi).

Karts nuo karto vis pajaučiu nuovargį, pyktį (jis tik dangtis). Aplinkiniai dar to tikriausiai nepastebėjo, bet mano kūno siunčiami signalai (vos vos kartais pulsuojanti akis, įsitempusios galūnės, šaltis, bepradedanti skaudėti nugaros apačia) sako, kad kažkas ne taip.

Sužinoti daugiau

Žinote, kas buvo man baisiausia?

2022 m. spalio 11 d.

Vėl kažkaip vėliau nei įprastai rašau. Vėl dvi dienas (pirmadienį, antradienį) dirbau koučingo mokymuose. Vėl kiek nerimavau... nes dariau nauja ir baisiausia man (šypsausi).

Kažkaip dėstyti man jau nėra taip baisu. Na, galima pasiruošti, apgalvoti. Fasilituoti irgi man patinka, nes nors ir daug dinamikos tame, tačiau ir pati grupė daug ką sukuria, o tada mano indėlis į tai sąlyginai mažas. Dar pridursiu, kad visu tuo nesakau, kad man nėra ko mokytis (šypsausi).

Žinote, kas buvo man baisiausia? Ir dėl ko labiausiai suko pilvą?

Sužinoti daugiau

Apsikabinti

2022 m. spalio 3 d.

Kaip aš?
Nežinau. Visaip (šypsausi).

Būna sustresuoju, kaip čia viską spėti, tada nurimstu ir einu daryti dalykų. Gan daug laiko skiriu ir savo poilsiui. Tuomet ir tie dalykai su kita kokybe ir būsena atliekami (šypsausi).

Šeštadienį buvau konferencijoje.

Nuostabiausia man buvo stipriai stipriai apsikabinti su kokį dvidešimt (bandžiau skaičiuoti po to), gal net daugiau žmonių.

Sužinoti daugiau

Sunku aprašyti man tą būseną

2022 m. rugsėjo 23 d.

Grįžusi iš šios vasaros atostogų ir dalindamasi įspūdžiais, atostogų trūkumą įvardindavau tik vieną – per mažai fizinio aktyvumo. Na, aš gi pripratus gana daug vaikščioti, reguliariai lankau jogą, kartais važiuoju dviračiu, retai bėgioju. Man trūko judėjimo ir kūnas jautėsi kiek sustingęs. Nors įdomu tas, kad žingsnių suvaikščiodavau nemažai – tik, matyt, nebuvo tikslinių, funkcinių, tam tikroms kūno vietoms skirtų judesių. Nežinau, bet, man regis, jogoje mes ten su „visais galais” dirbame (šypsausi).

Ir tada pati įsiklausiau, ką sakau…. Hmm, juk aš užkildavau į viršukalnes (kelionės tikslas – kalnai), atsisėsdavau panašiai taip, kaip šioje nuotraukoje #Zwölferhorn ir… NIEKO. Nes „išeidavau“ velniai žino kur (be alkoholio ar kitų svaigalų). Taip ir prasedėdavau valandą ar dvi. Kartais būdavo kažkokių minčių (pvz. dėkingumas, kad galiu TAI patirti), bet labiau… tuščia.

Sužinoti daugiau

Gal irgi atpažinsite savyje šias dalis

2022 m. rugsėjo 14 d.

Šios savaitės pradžioje dvi dienas dirbau partnerių L-CON Global mokymuose, o vakarus leisdavome su vaikais. Dėl to ir neparašiau laiško savo web’o naujienlaiškių gavėjams, kaip įprastai antradieniais.

Hmm... (susimąsčius).

Man labai įdomu, kada aš į „Coaching Essentials” mokymus ateisiu be tokio, kaip čia pasakyti… vidinio nerimo (šypsausi)? Nors tas dabartinis mano nerimas ir nėra labai baisus ar dar kitaip siaubingas. Priešingai, sakyčiau, toks visai švelnus ir gana spalvotas. Visgi, nerimas (šypsausi).

Sužinoti daugiau

Nepopuliarus būdas energijai atstatyti

2022 m. rugsėjo 6 d.

Kartais klientai ateina pas mane turėdami labai daug energijos, o kartais priešingai – jos neturėdami.

Man patinka ta teorija, kad norint gauti naujos energijos, svarbu jai padaryti erdvės – kažko fiziškai ar/ir mentaliai atsisakyti, kažką atlaisvinti, kažką atpalaiduoti, kažką paleisti, nebelaikyti (cirkuliacija, judėjimas ratu). O galbūt pabūti ramiai ir ją sukaupti.

Jau keleta metų turiu savą (vieną iš) būdų energijai atstatyti. Tai būna man tarsi mažytė vidinė ir ilgai laukta šventė (taip praleidau ir paskutinio šios vasaros savaitgalio dieną).

Sužinoti daugiau

Darbui su iracionaliomis mintimis

2022 m. rugpjūčio 23 d.

Metaforiškai kalbant jau man įsiskaudėjo galvą nuo minčių apie 7 grupę // MĄSTYMO PARTNERYSTĖ: GRUPEI #apieTave 2022 ruduo //

Tad šiandien jau nebeištvėriau ir nusprendžiau pažiūrėti, nuo ko ten man gali skaudėti. Tai yra, ėmiau ir užrašiau pieštuku ta tema viską, kas rašėsi.

Žodžiai (pridedu foto), žinoma, dar nepraėjo pro nepriklausomą racionalumo patikros punktą (šypsausi).

Sužinoti daugiau

išsaugojimas gali padėti keistis

2022 m. rugpjūčio 22 d.

Prieš prasidedant naujiems mokslo (darbo) metams, norisi įkvėpti tobulėti, augti ir kiek kitaip. Tai yra naudojant IŠSAUGOJIMO taktiką.

Nuoširdžiai tikiu, kad mes turime būti budrūs ir daug ko nenumesti dėl kokio nors naujo ir gundančio, bet nebūtinai geresnio dalyko. Kartais susimąstau, kad gal net nepakankamai praktikuojame išsaugojimą, ieškodami vis kažko naujo. Manau, kad žmonės daugybę dalykų daro gerai ir teisingai, todėl jie turi daug ką saugoti.

Sužinoti daugiau

gebėjimas būti stabiliu nestabiliais laikais

2022 m. rugpjūčio 21 d.

Nemažai metų stebiu bei aktyviai domiuosi tuo, kaip veikia sinchroniškumai ir kaip savo mąstymu prisidedame prie savo realybės kūrimo.

Panašiai taip vienas komentaras žiniasklaidoje (dalinausi ankščiau) vedė prie šio komentaro Delfi.

Gero skaitymo tiems, kas skaitys.

Sužinoti daugiau

Ko nori bene visi psichiniai procesai?

2022 m. rugpjūčio 15 d.

Atostogos buvo vienos geriausių ever – aplankytos Šveicarijos, Austrijos, Vokietijos Alpės, Lichtenšteino sostinė Vaducas, Miunchenas, Drezdenas, Bavarijos pilys, įspūdingas Partnachklamn tarpeklis.

Įkeltoje foto nepakartojamas man kalnų St. Gilgen miestelis. Jei visgi kada nors rašysiu knygą ir tam tikslui gyvenimas (susimąsčius, ar ne mano tai atsakomybė?) leis man kiek atitrūkti nuo pasaulio kokiam mėnesiui, tai aš būsiu būtent ten. Jūra ar kalnų ežerai? Dar pagalvosiu, kas visgi labiau mane žavi.

Sužinoti daugiau

KOMENTARAS MEDIJOJE

2022 m. rugpjūčio 9 d.

Šį komentarą daviau dar prieš atostogas.
Gero skaitymo.

Sužinoti daugiau

Kaip aš atostogauju?

2022 m. rugpjūčio 7 d.

Šiandien, po savo atostogų atėjus į ofisą kažkas taip maloniai suspirgėjo mano viduje – pasiilgau, beveik iš karto atpažinau šį vidinį savo potyrį. Taip gera sugrįžti į mylimą ir mėgstamą darbą. Smagu matyti klientų pačių susiplanuotas sesijas mano kalendoriuje. Kita vertus, galvoje kažkoks slėgis sėdint mano mažame kabinete (tikriausiai akivaizdžiai per didelis kontrastas). Pereinamasis laikotarpis, tranzitas „iš” ir „į” visgi reikalingi.

Man begalo patinka jūros ir vandenynai, bet šį kartą mane neišpasakytai ir nepaaiškinamai traukė į kalnus. Negalėjau atsispirti tam tyliam, vidiniam kvietimui #šveicarija #säntis

Sužinoti daugiau

Taškai vis tiek dažniausiai tik vėliau susijungia

2022 m. liepos 25 d.

Kai manęs dabar paklausia, ką veikiu, aš tik šypteliu ir atsakau, kad su manimi galima prasmingai mąstyti (nebeliko, regis, ką įrodinėti, ką pagrįsti, ką pardavinėti). Po to jau atsakau į pašnekovams kilusius klausimus, bandau suprasti jų poreikius ir ar galėčiau būti naudinga.

Vakar einant pėsčiomis namo su penkiamete dukra (devynmetė stovykloje) sulaukiau skambučio ir kvietimo pateikti pasiūlymą dėl 3-5 (nesutarėme dar tiksliai) mąstymo partnerystės sesijų 5 organizacijos darbuotojams vardan jų emocinės gerovės. Wow, kaip gera, kai įmonės vienam iš akcininkų ir vadovui tai rūpi. Išties nuostabu.

Sužinoti daugiau

Troškimas nurimti

2022 m. liepos 23 d.

Tai nutiko prieš trejus metus.

Aš vieną iš paskutiniųjų kartų važiavau aplankyti savo mamos į Šiaulius, kur ji gyveno.

Jau antrą kartą važiuodama ta kryptimi rankinėje vežiausi knygą, kurioje užrašyti klausimai, ko būtų svarbu teirautis žmogaus prieš jo mirtį.

Pirmą kartą ištraukti knygos ir užduoti tų klausimų aš neišdrįsau, buvo per daug sunku.

Gal dabar pavyks? – tą kartą mąsčiau kelyje.

Sužinoti daugiau

Geroji mergaitė pagaliau suprato

2022 m. liepos 10 d.

Siunčiau laišką savo web’o naujienlaiškių gavėjams šiandien, nes jau matau, kad rytoj, kaip įprastai tą darau antradieniais, tam nerasiu laiko.

Po ilgos pertraukos ryt turėsiu ir savo sesiją. Kažkaip net ir ilgiuosi to kokybiško laiko sau, kai galiu sustoti ir kartu su kitu mąstyti apie sau svarbius dalykus.

Taip pat labai noriu užfiksuoti savo gražų kelią ir pasidžiaugti juo, padėkoti (ypač sau) už drąsą, kiek save taip pastiprinti tęsti, judėti pirmyn. Vis dar būna sunkesnių momentų.

Sužinoti daugiau

Įpročiai, jų keitimas

2022 m. birželio 30 d.

Įpročiai.
Moksliškai tikriausiai skambėtų sąlyginiai (sąmoningai ar nesąmoningai išmokti) refleksai. Jų galia universali ir jie labai svarbūs, žinote. Ties tuo irgi kartais dirbame MĄSTYMO PARTNERYSTĖ procese.

Ilgą savo gyvenimo dalį tikriausiai neturėjau labai sveiko santykio su savo kūnu, t.y. buvau išmokusi visokiausių ir ne itin naudingų dalykų. Dabar rašysiu tik apie vieną aspektą.

Man būdavo nuolat ir be galo šalta. Ir tai gal tik dalinai susiję su tinkama apranga. Tai, manau, daugiau apie kažką kitą. Ir aš nesijausdavau su tuo konfortabiliai, tai kažkiek trikdė mano gyvenimo kokybę.

Sužinoti daugiau

Kompensacijos svarba

2022 m. birželio 14 d.

Daug ko išmokstu apie gyvenimą netiesiogiai ir iš savo jogos praktikos.

Pavyzdžiui, po trijų tiltų (nesu tikra, ar mano tiltai jau vadinami tiltais; ir nors jau netrukus treji metai, kai praktikuoju jogą reguliariai – ten aš ‘still newb’) ir nugaros bene maksimalaus išlenkimo viena kryptimi yra svarbu kompensuoti nugaros išlinkimą absoliučiai priešinga kryptimi.

Ir profesinėje srityje tikriausiai super yra siekti savo maksimalių rezultatų tam tikroje srityje su sąlyga, kad jie bus atitinkamai kompensuoti. Kadangi mano darbo dienos dažniausiai yra labai suplanuotos ir sustyguotos, savaitgaliais mano atsvara tampa neplanavimas. Nors, ech, esu daugybę kartų susimovus ir net poilsį padarius tarsi darbo dieną (nuraudus). Ne, nedirbau, tačiau nusistatytų užduočių poilsiui buvo tokia galybė, tik spėk ten ir ten, o tada tą ir aną.

Sužinoti daugiau

Kiek sinchroniškumų pastebite savo gyvenime?

2022 m. gegužės 31 d.

Sekmadienį, nežinau kodėl, važiuoju į IKEA. Atrodo, man iš ten absoliučiai nieko kažko tokio nereikia. Be to, nebuvau ir nesu shop’ingo fanė: žinau, ko reikia, ateinu, nusiperku, išeinu. Jokio tokio „pasivaikščiosiu, gal ką rasiu”. Labiau mėgstu vaikščioti lauke.

Visgi sekmadienį, nežinau kodėl, važiuoju į IKEA. Einu, dairausi, išsirenku gražų puodelį arbatai ir flamasterius dukroms (juokinga pačiai).

Ir tuo metu, kai aš prie kažko pasilenkusi, mane užkalbina gana gera pažįstama: „gal ir nėra gražu sekmadienį trukdyti, visgi noriu pasisveikinti” – sako ji kažkaip taip. Pakalbam maloniai, faina. Jei ne tas užkalbinimas, kažin ar būtume pamačiusios dar viena kitą kur parduotuvėje.

Sužinoti daugiau

kokybiškų dalykų nereikia pardavinėti

2022 m. gegužės 25 d.

Nesusirinko pavasarį 7 grupė // MĄSTYMO PARTNERYSTĖ: GRUPEI #apieTave 2022 // ir aš tokia rami dėl to buvau. Nors pamenu, kaip vienas geras pažįstamas juokėsi iš manęs sakydamas, kad jei bet kokia kita įmonė turėtų tokį pardavimo skyrių, kaip pas mane, bankrutuotų. Ir aš sutinku.

Kažkur giliai viduje tikiu, kad kokybiškų dalykų nereikia pardavinėti, nes jie patys save parduoda. Ir kažkaip klientai gi mane susiranda (šypsausi).

Žodžiu, neįvyko 7 grupė tada. Panašu, kad įvyks dabar. Pradėsime birželio 14 d. Už tai esu dėkinga antros grupės dalyviams, tiksliau net dvejom dalyvėms, kurios sakė, kad būtinai dar kartos patirtį grupėje, natūralu, su kitais žmonėmis.

Sužinoti daugiau

Ir pati labai ilgai tarsi lipau iš duobės

2022 m. gegužės 21 d.

Vieni klientai pas mane ateina dėl tobulėjimo, ateities siekių, tikslų ir vizijos.

Tuo tarpu kiti – sugriuvus ar bepradedant griūti iki šiol buvusiam įsivaizduojamam užtikrintumui. Artimo žmogaus netektis ar liga, nelaimingi atsitikimai, skyrybos, profesinės nesėkmės ir, būsiu atvira, kartais ir nebeturėjimas jėgų gyventi, stiprus beprasmybės, vidinės tuštumos pojūtis, nors, paradoksalu, turint viską ir dar daugiau, apie ką iki šiol buvo svajota.

Tokiu atveju dažnai rekomenduoju ir psichologinę pagalbą (tai yra viena iš priežasčių, kodėl dabar studijuoju VU Psichologiją), MĄSTYMO PARTNERYSTĖ vardan kliento gali vykti lygiagrečiai. Jau pradedu net lengvai įspėti, kad aš nesu ‘executive coach’. Manau, tai yra tik dalis. Man labiau patinka žodis ‘integrity’. Regis, taip ir dirbu.

Sužinoti daugiau

Mano laikas

2022 m. gegužės 8 d.

Pavasaris, vasara tikrai yra mano laikas (šypsausi).

Aš jų metu turiu daugiausiai kūrybiškumo, energijos, man taip lengva keltis rytas, aš itin darbinga. Net atostogauti labiau mėgstu rudenį ir žiemą.

Nutariau ir bėgioti, ir daug vaikščioti, ir rytas bei vakarais gerti kavą, arbatą (nuotraukoje kakava) terasoje, svajoti-medituoti ten tam, kad patirčiau šį sezoną, nes jei tik nestabteliu, tai bėga ir prabėga net nesuprantu kur.

Sužinoti daugiau

2022 m. balandžio 24 d.

Šį kartą lyriškai…
Turiu savyje ir tokią dalį.

Man labai gražus šis paveikslas (tiksliau paveikslo nuotrauka žurnale).
Jo pavadinimas – THE HOPE.

Kiek daug minčių kyla man į jį žiūrint.

Iš pradžių apie jūrą.
Jūra man turi simbolinę reikšmę.

Sužinoti daugiau

kai trūksta užsakymų, sustok ir eik atstatyti savo resursų

2022 m. balandžio 18 d.

Aš turėjau tokį lėtesnį, ramesnį laikotarpį, kai daug ilsėjausi ir leidau kauptis resursams. Žinoma, nieko iš kalendoriaus nepanaikinau, tačiau jame nieko naujo ir neatsirado (šypsausi). Visai, regis, neturėjau kūrybinės energijos. Ir kartu jau galiu pasitikėti, kad ji sugrįš tada, kai jai bus laikas, o ne tada, kai aš to norėsiu (vis dar šypsausi).

Vis prisimenu savo tikriausiai pirmosios lyderystės (neskaitant tėvų, tikrų mokytojų ir kt. aplinkinių) mokytojos žodžius: „kai trūksta užsakymų, sustok ir eik atstatyti savo resursų.“ Ką tik patikrinau vėl (sustojau ne dėl užsakymų trūkumo, o dėl to, kad pavargau ruošiantis psichologijos studijų egzaminams) – suveikė ir šį kartą, be galo dėkinga.

Sužinoti daugiau

Nėra mygtukų

2022 m. balandžio 11 d.

Ar esate pirmadienį jautęsi darbe (ne apie vietą) prasčiau nei penktadienį?

Atsipalaidavimas dažniausiai neateina iš karto. Toli gražu ne visada man išeina penktadienį atsipalaiduoti, o pirmadienį vėl būti produktyviai ir kūrybiškai. Nėra tokio mygtuko, kad ir kaip to norėčiau.

Turėjau labai intensyvų laiką. Darbai, studijos bei visa kita (pvz. automobilio padangos, buhalterija prieš pajamų deklaravimą – nesididžiuoju tuo, ją tvarkausi pati).

Sužinoti daugiau

Apie dėmesį ir dabartinius įvykius

2022 m. balandžio 4 d.

Pastaruoju metu skendau kognityvinės psichologijos studijose.

Daug mokėmės ir apie dėmesį, vieną iš pagrindinių mūsų kognityvinių resursų.
Daug visokiausių naujų man sąvokų, teorijų, žinių ir eksperimentų. Labai įdomu.

Nors buvo ir sunkių šios disciplinos dalių, kur niekaip nesupratau, kam tai reikalinga bus mano darbe ir kodėl turiu tai mokytis. Tačiau, regis, jau ne tik žinau, bet ir įsisąmoninau, kad yra + ir yra -. Net nebesitikiu, kad viskas patiks, bus įdomu, lengva. Ne, bus visaip.

Sužinoti daugiau

Gal dėlto nemokamas koučingas negundo, o koučingo reklama soc. medijoje neveikia?

2022 m. balandžio 1 d.

Tiek daug yra dabar (ir ankščiau buvo) galinčių dovanoti nemokamas koučingo valandas tiems, kam reikalinga ir kas to nori. Tik tų norinčių kažkodėl nėra daug.

O pas mane dabar mokamų užklausų žymiai daugiau, nei buvo ankščiau (ačiū rekomenduojantiems ir besikreipiantiems).

Kaip įdomu, ką?
Prisiminiau, kaip aš pati rinkausi sau koučingo specialistą. Buvo du kartai.

Sužinoti daugiau

objektyviai pagrįstas lyderystės ugdymas

2022 m. kovo 17 d.

Net neabejoju, kad kiekvienam rūpi augti ir tobulėti. Ir man tai labai svarbu.

Taip pat man norisi augti ne bet kaip, o labai ir labai tikslingai (riboti laiko, kiti resursai).

Su L-CON Global turėsim mokymus: LYDERYSTĖS UGDYMAS - LUMINA LEADER 360. Ir, žinoma, aš viską tikrinu savimi (kartais to savyje nemėgstu). Dalinuosi, kaip iki dabar man sekasi šių mokymų procese.

I DALIS. Užpildžiau psichometrinį įrankį LUMINA SPARK.

Sužinoti daugiau

Taip pasikalbėti ir tapatybės krizė

2022 m. kovo 7 d.

Prasiėjau pro Kaziuko mugę sekmadienį.
Manyje siautė daug minčių. Ir buvo nemažai įtampos.

Tą kartą pagalvojau, kad nebemoku taip, kaip ankščiau paleisti, nelaikyti, atpalaiduoti.

Šiuo metu nebepavyksta gyvenime taip lengvai padaryti „shavasana“. Tai yra tokia aštanga jogos padėtis (vadinama lavono), kurioje totaliai ir visiškai atsipalaiduojama. Ir įdomiausia, kad be šios asanos praktika nėra laikoma pilnai užbaigta.

Sunku man kartais, sunku kartais ir kitiems.

Sužinoti daugiau

Dvigubas gyvenimas?

2022 m. vasario 28 d.

„Kitoje barikadų pusėje” pastaruoju metu nebėra tik metafora, kuri kartais vis iškildavo mano darbe mąstant kartu su pašnekovais apie įvairius asmeninius ir komandinius santykių klausimus.

Taip, labai daug susitelkimo yra dabar, kas džiugina. Žinote viską, nesikartosiu.

Kartu matau ir susipriešinimo, pagarbos trūkumo. Ir aš pati, pripažinsiu, nebesijaučiu laisva komunikuoti soc. erdvėje, vis lipa noras įtikti, neišsiskirti iš konteksto, atliepti aktualijas. Man net baisu kartais dalintis mintimis, nes galiu kažką suerzinti ir gauti „į akį”. Taip kartais jaučiuosi dabar.

Sužinoti daugiau

Kūną apėmė siaubas

2022 m. vasario 24 d.

Vakar buvo man gana įprasta diena mokymuose, visai nenaršiau telefone. Žinojau, koks siaubas įvyko, slėgė tai, tačiau kažkuri mano dalis neigė, nepriėmė, nesuvokė, ignoravo, bėgo. Gėda dėl to, nesidžiaugiu, bet taip buvo.

Tik vakar vakare atsigulus miegoti aš suvokiau, kas iš tiesų vyksta ir ką išgyvena dabar pasaulis, o ypač Ukraina, jos žmonės. Tada kūną apėmė siaubas, didžiulis sąmyšis ir beviltiškumas, manau, šoko reakcija. Jausmai, emocijos ir mintys maišėsi tarpusavyje vieni kitus stiprindami. Nežinau, kiek laiko buvau tokioje būsenoje. Jaučiu, kad ir Jūs kažką panašaus patyrėte vienu ar kitu metu.

Tada atsisėdau lovoje rašyti dienoraštį ir raminti save. Berašydama supratau, kad aš pati dabar tapau auka, nors niekam tokios aukos nereikia – ne, tikrai ne. Aukų jau gana. Ne tokia mano pozicija ir būsena dabar reikalinga.

Sužinoti daugiau

Kada išgarsėja vidinis kritikas?

2022 m. vasario 21 d.

Savo vidinį kritiką, tą visai fainą mano „šešėlį” (šypsausi) stebiu jau gana seniai.

Kada jis išgarsėja? Kada jis tampa mano situaciniu įsitikinimu?

Tikriausiai tiksliausia ir labiausiai man tikusi tuo metu įžvalga buvo mano draugės Lolita Paragyte-Agejeva (su kuria, man atrodo, kartais mes ir „pasiterapiname”, ir „pasikoučiname”), kad vidinis kritikas labai išgarsėja, kai kūnas yra silpnas.

Taip, kai aš sergu ar blogai jaučiuosi, vidinis kritikas užima labai daug erdvės manyje. Taip, kai nenueinu reguliariai į jogą ar nesu kitaip fiziškai aktyvi, jis irgi sukelia daug daugiau triukšmo. Taip, jį irgi įgalinu, kai esu pavargusi, neišsimiegojusi ar užvalgau kokio šlamšto.

Sužinoti daugiau

beveik nieko nėra

2022 m. vasario 14 d.

Vakar turėjome gerą laiką su gera drauge. Tai buvo mano sausį buvusio gimtadienio dovana. Pamenu, kaip faina buvo gauti žinutę su daug daug renginių nuorodų, o man reikėjo tik išsirinkti, kur ir kada noriu nueiti.

O šiandien noriu pasidalinti apie tai, kas mane labai labai išlaisvino (mano viena iš vertybių tikrai yra laisvė, kaip ir daugumos mano klientų, beje). Žinau, kad gal nieko ypatingo nepasakysiu, tik gal šį kartą kažkaip kitaip tai suskambės Jums, na, bent keliems ar vienam.

Sužinoti daugiau

Kvestionuoju savo vertybes

2022 m. vasario 11 d.

Pastaruoju metu vis kvestionuoju savo vertybes. Na, žiūriu, kiek jos būdamos man vertybėmis tuo pačiu man ir trukdo.

Vienas iš pavyzdžių galėtų būti tai, kad aš labiau vertinu augimą nei pinigus. Ir apie tai susimąsčiusi po truputį atsisakiau visokiausių veiklų, kurios nėra apmokamos arba nėra pakankamai apmokamos. Pagalvojau, kad aš neturiu tiek energijos ir laiko, o augti galiu ir ten, kur uždirbu gerus pinigus. Nustojau tikėtis, kad gal kažkada kažkur potencialiai tai bus vertinga. Žinoma, dalykams, kurie man labai labai rezonuoja, vis dar neatsispiriu (šypsausi).

Sužinoti daugiau

Kaip neišsitaškyti?

2022 m. sausio 31 d.

Aš tokiame, sakyčiau, tranzitiniame, pereinamajame periode, o jis, žinia, nes toks jau ir lengvas tol, kol taps labiau įprastas man.

Kas vyksta pas mane?
- nors nesu tikra, ar su 7 grupe // MĄSTYMO PARTNERYSTĖ: GRUPEI #apieTave 2021 m. vasaris - balandis // pradėsime kursą suplanuotu laiku, t.y. vasario 8 d., nes registracija kažkur kažkodėl sustojo (būna kartais), džiaugiuosi, kad individualus darbas su klientais gana intensyvus;

- turiu naujų atsakomybių, kaip L-CON Global mokymų ir organizacinio koučingo partnerė;

- vis dar studijuoju universitete Psichologiją.

Sužinoti daugiau

Sunkumas„dūšioje”

2022 m. sausio 24 d.

Nuotrauka gal ir faina (iš mano jau praėjusių atostogų), tekstas – nesu tikra, kad bus toks.

Žinote, aš ne tik dirbu su kitomis asmenybėmis, bet ir labai daug su savimi. Kartais net paimu pauzę nuo tokio pobūdžio darbo ir ją su humoru vadinu kažkaip taip: „Monika, atsiknisk nuo savęs”. Patikėkite, nėra jau taip lengva manyje gyventi (nuraudus). Na, kartu su nuolatiniu analitiku, tyrėju ir dar kitais. Džiaugiuosi nušalinus bent jau prokurorą (šypsausi). 

Sužinoti daugiau

O besibaigiant 2021 metams gavau kvietimą

2022 m. sausio 17 d.

Kiek keista, kad teturiu tik vieną bendrą nuotrauką kartu su tais, su kurias jau ne pirmi metai praleidžiu gana nemažai savo profesinio laiko.

Ir dabar ne apie komandinį koučingą, ne apie mano sertifikatą šioje srityje, kaip matosi žemiau, o apie gražią profesinę draugystę.

Su Leda Turai MCC, MA, MSc ir Rimas Petrauskas mes pirmą kartą susitikome 2019 metais. Po to su jais mokiausi dar kartą (jau ankščiau buvau baigusi vieną koučingo mokyklą) individualaus, tada grupinio ir komandinio koučingo. Nuo 2020 m. pradėjau dirbti jų mokymuose mentore, taip pat turėjome kartu dar keleta bendrų profesinių projektų su skirtingomis organizacijomis.

Sužinoti daugiau

Ačiū už bendrą kelią

2022 m. sausio 4 d.

Vakar turėjome su 6 grupe // MĄSTYMO PARTNERYSTĖ: GRUPEI #apieTave 2021 m. spalis - gruodis // k o n t a k t i n į (tiksliau būtų hibridinį) susitikimą jau užbaigus 3 mėnesių kursą. Gaila, ne visi galėjo dalyvauti.

Ši grupė buvo unikali, kaip ir kitos 5 prieš tai buvusios grupės.

Ne viskas ėjosi sklandžiai: neturėjome pilno dalyvių skaičiaus, 2 dalyviai procese atsitraukė iš grupės ir darbo joje. Žinoma, iš dalies dėl to esu atsakinga aš, matyt, tinkamai nesuderinau lūkesčių, taip pat yra ir aplinkybių, kurios absoliučiai nepriklausė nuo manęs.

Sužinoti daugiau

Kodėl taip sunku nedaryti?

2022 m. sausio 3 d.

Prieš kurį laiką klausiau savo soc. tinklų (fb, instagram) story’iuose šio klausimo (žr. foto). Labai esu dėkinga, kas nuoširdžiai atsakė apie save. 

Taip pat dalijausi paradoksu, egzistuojančiu tarp mano klientų (man irgi jis ne svetimas), kodėl taip sunku nedaryti, neveikti?

Paradoksalu, ką? Atrodo, neveikimui, nedarymui nereikia jokios energijos ir turėtų būti lengva ir paprasta. 

Sužinoti daugiau

apie nusivylimą

2021 m. gruodžio 27 d.

Stengiesi, bėgi, leki šiuo šventiniu laikotarpiu (arba nuolat taip) ir galiausiai tikiesi kažkokio palengvėjimo, atokvėpio, pelnytos palaimos. Gerai, jei taip ir nutinka. 

O jei ne? Jei kažkas skauda? Jei jėgų džiaugtis ar net būti (tarkim, norisi tik miegoti) nebeužtenka. Jei tai, ko lyg laukei – nėra. Kas tada? Nusivylimas.  

Dar nusivili, kad esi nusivylęs ir tada nusivylimas pats save stiprina. O jei dar įsijungia priekaištai sau... pavyzdžiui, kodėl aš tiek stengiausi, kam.

Sužinoti daugiau

Ką aš noriu patirti šiame gyvenime?

2021 m. gruodžio 20 d.

Paskutinių savo atostogų metu „išsivežiau” sau vieną klausimą: „ką aš noriu patirti šiame gyvenime?” Ir jeigu noriu, tai geriau jau pradėsiu dabar (šypsausi). 

Per atostogas tikslingai negalvojau apie šį klausimą, o grįžtant namo kažkaip mintys tarsi savaime nugulė į mano užrašų knygutę. Beje, lėktuve, pirma, aš labai gerai miegu (tas ūžimas, vibracija mane taip atpalaiduoja) ir, antra, labai laisvai mąstau (gal kad esu kažkur danguje). 

Sužinoti daugiau

kaip išmokti daryti tai, ką Tu darai

2021 m. gruodžio 14 d.

- Monika, kaip išmokti daryti tai, ką Tu darai?

- Turite omenyje darbe, komandoje ar net namuose su pašnekovu sudaryti ir palaikyti susitarimus, kurti ir puoselėti saugumą bei pasitikėjimą, išlaikyti pilnavertį dėmesį, aktyviai klausytis ir skatinti sąmoningumą bei augimą?

Sužinoti daugiau

Ne tikslas dėl tikslo, jokiu būdu

2021 m. gruodžio 13 d.

Mano mama sirgo onkologine liga.

Kas kažką panašaus išgyveno, žino, kad tai net dvi trauminės patirtys vienu metu: viena yra netektis, kita yra matyti, kaip mylimas, dar visi jaunas žmogus praranda jėgas ir savo gyvenimą Tavo akyse, bet ne apie tai noriu papasakoti. 

Paskutinį savo gyvenimo pusmetį ji – mano mylima mama – turėjo tikslų. Be kita ko, ir tikslą būti pakrikštyta, priimti pirmąją komuniją ir sutvirtinimo sakramentą (jos kūdikystės ir paauglystės metu to nebuvo galima padaryti dėl tuometinės valstybinės santvarkos).

Sužinoti daugiau

Tarsi tylos stovykla

2021 m. gruodžio 2 d.

Tarsi tylos stovykla.

Kai išvykstu viena savaitei atostogų, atsijungiu nuo soc. tinklų, netikrinu el. pašto. Tiesa, vieną dieną dirbau, regis, ir nuo pasaulio nebuvau atsiribojusi, bendravimo buvo. Ir vis tiek tai tarsi mano man tylos stovykla (joje nebuvau dar, tik lyginu).
Kokybiškame ryšyje su savimi taip gera.

Prieš išvykdama dar rašiau savo draugei, kad po visų tų patirčių, skausmo, išgyvenimų, aukojimosi kaip beprotei kur reikia ir kur nereikia, vis atrodo, kad aš tokia pasiilgusi savęs.

Sužinoti daugiau

reakcija į iki šiol nepažintus dalykus

2021 m. lapkričio 29 d.

Tuomet kai vyko Tarptautinės Koučingo Federacijos renginys CONVERGE'21 aš buvau paskendusi darbuose, psichologijos studijose ir kitose savo rolėse.

Dabar, kiek atsikvėpusi, stengiuosi pažiūrėti kasdien po 1-2 įrašus iš šio renginio, kartais gal pasidalinsiu keliomis mintimis, kurios gali būti naudingos mano klientams (juk dažniausiai jiems ir rašau socialinėje erdvėje – šypsausi).

Žinote, kokia yra natūrali reakcija į iki šiol nepažintus, neapibrėžtus dalykus (unknown)? 

Sužinoti daugiau

esu labai pavargęs kiškis

2021 m. lapkričio 22 d.

Šiandien sustojau ir pagalvojau: „hmm, esu labai pavargęs kiškis.” Yra tiek daug ko džiaugtis, o aš stryksenu be atvangos – dar tą aną padaryti. „Stop, Monika.”

Palikau visus „to do” sąrašus ir susiplanavau, kada ir kaip atostogausiu. Po to prisėdau meditacijai.

Ir, pamenu, žadėjau pasidalinti apie tai, kaip aš medituoju (pailsiu).

Sužinoti daugiau

Į panašią kelionę apie save kviečiu ir savo klientus

2021 m. lapkričio 20 d.

Šeštadienio vakarą dar išvažiavau pasivažinėti su dviračiu. Pagalvojau, kad tikriausiai paskutinį kartą šį sezoną.

Labai labai nemėgstu rudens ir žiemos. Norėčiau, kad visus metus būtų šilta ir šviestų saulė.

Taip pat tikiu, kad galima išsaugoti džiaugsmą bet kokiomis (oro) sąlygomis. Esu tikra, kad galima rasti būdą, kaip save geriausiai atskleisti, susikurti prasmę ir savitą kelią į visavertį gyvenimą, nepaisant to, kokios yra aplinkybės.

Sužinoti daugiau

Papasakosiu, kaip aš pažinau vieną iš savo įsitikinimų

2021 m. lapkričio 15 d.

Šį vakarą turėsime jau šeštą online susitikimą su 6 grupe // MĄSTYMO PARTNERYSTĖ: GRUPEI #apieTave 2021 m. spalis - gruodis //

Dirbsime su įsitikinimais. 

Įsitikinimai daug lemia, daug įtakoja, jie gali būti perduodami net kitoms kartoms, t.y. mūsų anūkai gali gyventi pagal mūsų močiučių įsitikinimus.

Papasakosiu, kaip aš pažinau vieną iš savo įsitikinimų. 

Sužinoti daugiau

Man pažįstama… būti mažesne

2021 m. lapkričio 6 d.

Ėjau pasivaikščioti vieną popietę ir kitą vakarą gana panašiu maršrutu. „Parsinešiau”, kaip visuomet, geresnį ūpą, keleta idėjų ir šias dvi nuotraukas.

Žiūrint į jas man kyla daug minčių apie tamsesnius gyvenimo mementus ir galimybę juose įžvelgti šviesą, grožį. Vis dėlto šiandien noriu parašyti apie „PAŽĮSTAMA”. Rašysiu, kaip dažniausiai, apie save: man taip paprasčiau perteikti mintis.

Pažįstamas maršrutas yra tik viena dalis.
Kita dalis – apie pažįstamas, besikartojančias situacijas.

Sužinoti daugiau

omg, kol aš ten viską suintegruoju

2021 m. spalio 29 d.

Ilgąjį savaitgalį nedirbsiu.
Nežinau, kiek ir pailsėsiu.
Mokausi.

Trečiadienį turiu egzaminą (pavyko atsiskaityti laboratorinius darbus ir tarpinį atsiskaitymą, uff).

Minėjau jau, kad esu VU FF pirmakursė ir studijuoju psichologiją. Daug neklausinėkite, nes mano tapatybė ir pati to dar nepripažįsta, ypač žvelgiant į studento pažymėjimą (šypsausi).

Sužinoti daugiau

Kaip aš paleidinėju įtampą?

2021 m. spalio 25 d.

Kaip aš paleidinėju įtampą? Kaip tvarkausi su užsitęsusiais sudėtingais laikotarpiais?

Tiesa, pradžioje paminėsiu, kad nėra blogai ir po truputį mokytis būti su įtampa, t.y. nesiversti per galvą bandant ją pašalinti.

Taip pat minėtina, kad bandysiu rašyti kuo bendriau, kad galėtumėte išsirinkti sau tinkamus būdus iš tų egzistuojančių daugybės galimų.

Sužinoti daugiau

Ir man gana intensyvus laikas

2021 m. spalio 20 d.

Atrodo, kad aplinkui dauguma serga arba rūpinasi sergančias.

Ir man gana intensyvus laikas.
Čia kažkada jau ir nuverkiau šiek tiek (kaip gera, kad galiu parašyti tai, kaip iš tikrųjų jaučiuosi).

O antradienį per antąjį online susitikimą su 6 grupe // MĄSTYMO PARTNERYSTĖ: GRUPEI #apieTave 2021 m. spalis - gruodis // viena dalyvė pasidalino, kokią mane prisimena (besijaudinančią, drebančiomis rankomis) ir tai man išgirsti buvo labai svarbu.

Sužinoti daugiau

Mano kūnas kaupia įtampą

2021 m. spalio 13 d.

Mano kūnas kaupia įtampą.

Man regis, per pastaruosius keleta metų po truputį vis paleidinėjau (žinau, kad šis žodis netaisyklingas, tačiau nežinau, kaip kitaip jame koduoti palaipsnį procesą) įtampą, sukauptą bene per visus gyvenimo metus, kartais net labai labai įsisenėjusią. Dabar, atrodo, paleidimas vyksta maždaug kas savaitę: sukaupiu – paleidžiu.

Sužinoti daugiau