#dienoraščio mintys

Dalinuosi savomis patirtimis... ir savo augimo kelione

besąlygiškai
tikiu kiekvieno mūsų istorija ir iš jos išgryninta išmintimi
tikrumas
yra tai, ką vertinu ir ką švelniai provokuoju savyje
svajoju
savo patirtimis pasidalinti su savo dukrų dukrų dukromis...

Įpročiai, jų keitimas

2022 m. birželio 30 d.

Įpročiai.
Moksliškai tikriausiai skambėtų sąlyginiai (sąmoningai ar nesąmoningai išmokti) refleksai. Jų galia universali ir jie labai svarbūs, žinote. Ties tuo irgi kartais dirbame MĄSTYMO PARTNERYSTĖ procese.

Ilgą savo gyvenimo dalį tikriausiai neturėjau labai sveiko santykio su savo kūnu, t.y. buvau išmokusi visokiausių ir ne itin naudingų dalykų. Dabar rašysiu tik apie vieną aspektą.

Man būdavo nuolat ir be galo šalta. Ir tai gal tik dalinai susiję su tinkama apranga. Tai, manau, daugiau apie kažką kitą. Ir aš nesijausdavau su tuo konfortabiliai, tai kažkiek trikdė mano gyvenimo kokybę.

Sužinoti daugiau

Kompensacijos svarba

2022 m. birželio 14 d.

Daug ko išmokstu apie gyvenimą netiesiogiai ir iš savo jogos praktikos.

Pavyzdžiui, po trijų tiltų (nesu tikra, ar mano tiltai jau vadinami tiltais; ir nors jau netrukus treji metai, kai praktikuoju jogą reguliariai – ten aš ‘still newb’) ir nugaros bene maksimalaus išlenkimo viena kryptimi yra svarbu kompensuoti nugaros išlinkimą absoliučiai priešinga kryptimi.

Ir profesinėje srityje tikriausiai super yra siekti savo maksimalių rezultatų tam tikroje srityje su sąlyga, kad jie bus atitinkamai kompensuoti. Kadangi mano darbo dienos dažniausiai yra labai suplanuotos ir sustyguotos, savaitgaliais mano atsvara tampa neplanavimas. Nors, ech, esu daugybę kartų susimovus ir net poilsį padarius tarsi darbo dieną (nuraudus). Ne, nedirbau, tačiau nusistatytų užduočių poilsiui buvo tokia galybė, tik spėk ten ir ten, o tada tą ir aną.

Sužinoti daugiau

Kodėl yra svarbus mąstymas ir kodėl aš dirbu su juo?

2022 m. birželio 6 d.

Šiuo video noriu įkvėpti savo klientus, kitus žmones, kad gali būti kartais tai, kas blogiausia, paradoksalu, kartu sukuria ir tai, kas geriausia mumyse. Tie procesai vyksta ilgai, dažnai ir sunkiai (kartais vos vos pakeliamai) bei tikrai, pabrėžiu, NE SAVAIME.

Ir ateina diena, kai žaizdos apgyja ir būnam tikri, kad tik dėka to, kas buvo, dabar yra tai, kas yra (šypsausi). Aš esu be galo dėkinga sau už tai, kad išdrįsau gilintis, analizuoti, ieškoti, eksperimentuoti, daug ką keisti savo mąstyme ir elgsenoje. Už tai, kad kaskart pasirinkdavau tikėjimą ir viltį bei tai, ką maniau esant svarbiausia tuo metu.

O darbas su komandomis vis dar mano augimo zona, jeigu ką:)

Sužinoti daugiau

Kiek sinchroniškumų pastebite savo gyvenime?

2022 m. gegužės 31 d.

Sekmadienį, nežinau kodėl, važiuoju į IKEA. Atrodo, man iš ten absoliučiai nieko kažko tokio nereikia. Be to, nebuvau ir nesu shop’ingo fanė: žinau, ko reikia, ateinu, nusiperku, išeinu. Jokio tokio „pasivaikščiosiu, gal ką rasiu”. Labiau mėgstu vaikščioti lauke.

Visgi sekmadienį, nežinau kodėl, važiuoju į IKEA. Einu, dairausi, išsirenku gražų puodelį arbatai ir flamasterius dukroms (juokinga pačiai).

Ir tuo metu, kai aš prie kažko pasilenkusi, mane užkalbina gana gera pažįstama: „gal ir nėra gražu sekmadienį trukdyti, visgi noriu pasisveikinti” – sako ji kažkaip taip. Pakalbam maloniai, faina. Jei ne tas užkalbinimas, kažin ar būtume pamačiusios dar viena kitą kur parduotuvėje.

Sužinoti daugiau

kokybiškų dalykų nereikia pardavinėti

2022 m. gegužės 25 d.

Nesusirinko pavasarį 7 grupė // MĄSTYMO PARTNERYSTĖ: GRUPEI #apieTave 2022 // ir aš tokia rami dėl to buvau. Nors pamenu, kaip vienas geras pažįstamas juokėsi iš manęs sakydamas, kad jei bet kokia kita įmonė turėtų tokį pardavimo skyrių, kaip pas mane, bankrutuotų. Ir aš sutinku.

Kažkur giliai viduje tikiu, kad kokybiškų dalykų nereikia pardavinėti, nes jie patys save parduoda. Ir kažkaip klientai gi mane susiranda (šypsausi).

Žodžiu, neįvyko 7 grupė tada. Panašu, kad įvyks dabar. Pradėsime birželio 14 d. Už tai esu dėkinga antros grupės dalyviams, tiksliau net dvejom dalyvėms, kurios sakė, kad būtinai dar kartos patirtį grupėje, natūralu, su kitais žmonėmis.

Sužinoti daugiau

Ir pati labai ilgai tarsi lipau iš duobės

2022 m. gegužės 21 d.

Vieni klientai pas mane ateina dėl tobulėjimo, ateities siekių, tikslų ir vizijos.

Tuo tarpu kiti – sugriuvus ar bepradedant griūti iki šiol buvusiam įsivaizduojamam užtikrintumui. Artimo žmogaus netektis ar liga, nelaimingi atsitikimai, skyrybos, profesinės nesėkmės ir, būsiu atvira, kartais ir nebeturėjimas jėgų gyventi, stiprus beprasmybės, vidinės tuštumos pojūtis, nors, paradoksalu, turint viską ir dar daugiau, apie ką iki šiol buvo svajota.

Tokiu atveju dažnai rekomenduoju ir psichologinę pagalbą (tai yra viena iš priežasčių, kodėl dabar studijuoju VU Psichologiją), MĄSTYMO PARTNERYSTĖ vardan kliento gali vykti lygiagrečiai. Jau pradedu net lengvai įspėti, kad aš nesu ‘executive coach’. Manau, tai yra tik dalis. Man labiau patinka žodis ‘integrity’. Regis, taip ir dirbu.

Sužinoti daugiau

Mano laikas

2022 m. gegužės 8 d.

Pavasaris, vasara tikrai yra mano laikas (šypsausi).

Aš jų metu turiu daugiausiai kūrybiškumo, energijos, man taip lengva keltis rytas, aš itin darbinga. Net atostogauti labiau mėgstu rudenį ir žiemą.

Nutariau ir bėgioti, ir daug vaikščioti, ir rytas bei vakarais gerti kavą, arbatą (nuotraukoje kakava) terasoje, svajoti-medituoti ten tam, kad patirčiau šį sezoną, nes jei tik nestabteliu, tai bėga ir prabėga net nesuprantu kur.

Sužinoti daugiau

2022 m. balandžio 24 d.

Šį kartą lyriškai…
Turiu savyje ir tokią dalį.

Man labai gražus šis paveikslas (tiksliau paveikslo nuotrauka žurnale).
Jo pavadinimas – THE HOPE.

Kiek daug minčių kyla man į jį žiūrint.

Iš pradžių apie jūrą.
Jūra man turi simbolinę reikšmę.

Sužinoti daugiau

kai trūksta užsakymų, sustok ir eik atstatyti savo resursų

2022 m. balandžio 18 d.

Aš turėjau tokį lėtesnį, ramesnį laikotarpį, kai daug ilsėjausi ir leidau kauptis resursams. Žinoma, nieko iš kalendoriaus nepanaikinau, tačiau jame nieko naujo ir neatsirado (šypsausi). Visai, regis, neturėjau kūrybinės energijos. Ir kartu jau galiu pasitikėti, kad ji sugrįš tada, kai jai bus laikas, o ne tada, kai aš to norėsiu (vis dar šypsausi).

Vis prisimenu savo tikriausiai pirmosios lyderystės (neskaitant tėvų, tikrų mokytojų ir kt. aplinkinių) mokytojos žodžius: „kai trūksta užsakymų, sustok ir eik atstatyti savo resursų.“ Ką tik patikrinau vėl (sustojau ne dėl užsakymų trūkumo, o dėl to, kad pavargau ruošiantis psichologijos studijų egzaminams) – suveikė ir šį kartą, be galo dėkinga.

Sužinoti daugiau

Nėra mygtukų

2022 m. balandžio 11 d.

Ar esate pirmadienį jautęsi darbe (ne apie vietą) prasčiau nei penktadienį?

Atsipalaidavimas dažniausiai neateina iš karto. Toli gražu ne visada man išeina penktadienį atsipalaiduoti, o pirmadienį vėl būti produktyviai ir kūrybiškai. Nėra tokio mygtuko, kad ir kaip to norėčiau.

Turėjau labai intensyvų laiką. Darbai, studijos bei visa kita (pvz. automobilio padangos, buhalterija prieš pajamų deklaravimą – nesididžiuoju tuo, ją tvarkausi pati).

Sužinoti daugiau

Apie dėmesį ir dabartinius įvykius

2022 m. balandžio 4 d.

Pastaruoju metu skendau kognityvinės psichologijos studijose.

Daug mokėmės ir apie dėmesį, vieną iš pagrindinių mūsų kognityvinių resursų.
Daug visokiausių naujų man sąvokų, teorijų, žinių ir eksperimentų. Labai įdomu.

Nors buvo ir sunkių šios disciplinos dalių, kur niekaip nesupratau, kam tai reikalinga bus mano darbe ir kodėl turiu tai mokytis. Tačiau, regis, jau ne tik žinau, bet ir įsisąmoninau, kad yra + ir yra -. Net nebesitikiu, kad viskas patiks, bus įdomu, lengva. Ne, bus visaip.

Sužinoti daugiau

Gal dėlto nemokamas koučingas negundo, o koučingo reklama soc. medijoje neveikia?

2022 m. balandžio 1 d.

Tiek daug yra dabar (ir ankščiau buvo) galinčių dovanoti nemokamas koučingo valandas tiems, kam reikalinga ir kas to nori. Tik tų norinčių kažkodėl nėra daug.

O pas mane dabar mokamų užklausų žymiai daugiau, nei buvo ankščiau (ačiū rekomenduojantiems ir besikreipiantiems).

Kaip įdomu, ką?
Prisiminiau, kaip aš pati rinkausi sau koučingo specialistą. Buvo du kartai.

Sužinoti daugiau

objektyviai pagrįstas lyderystės ugdymas

2022 m. kovo 17 d.

Net neabejoju, kad kiekvienam rūpi augti ir tobulėti. Ir man tai labai svarbu.

Taip pat man norisi augti ne bet kaip, o labai ir labai tikslingai (riboti laiko, kiti resursai).

Su L-CON Global turėsim mokymus: LYDERYSTĖS UGDYMAS - LUMINA LEADER 360. Ir, žinoma, aš viską tikrinu savimi (kartais to savyje nemėgstu). Dalinuosi, kaip iki dabar man sekasi šių mokymų procese.

I DALIS. Užpildžiau psichometrinį įrankį LUMINA SPARK.

Sužinoti daugiau

Taip pasikalbėti ir tapatybės krizė

2022 m. kovo 7 d.

Prasiėjau pro Kaziuko mugę sekmadienį.
Manyje siautė daug minčių. Ir buvo nemažai įtampos.

Tą kartą pagalvojau, kad nebemoku taip, kaip ankščiau paleisti, nelaikyti, atpalaiduoti.

Šiuo metu nebepavyksta gyvenime taip lengvai padaryti „shavasana“. Tai yra tokia aštanga jogos padėtis (vadinama lavono), kurioje totaliai ir visiškai atsipalaiduojama. Ir įdomiausia, kad be šios asanos praktika nėra laikoma pilnai užbaigta.

Sunku man kartais, sunku kartais ir kitiems.

Sužinoti daugiau

Dvigubas gyvenimas?

2022 m. vasario 28 d.

„Kitoje barikadų pusėje” pastaruoju metu nebėra tik metafora, kuri kartais vis iškildavo mano darbe mąstant kartu su pašnekovais apie įvairius asmeninius ir komandinius santykių klausimus.

Taip, labai daug susitelkimo yra dabar, kas džiugina. Žinote viską, nesikartosiu.

Kartu matau ir susipriešinimo, pagarbos trūkumo. Ir aš pati, pripažinsiu, nebesijaučiu laisva komunikuoti soc. erdvėje, vis lipa noras įtikti, neišsiskirti iš konteksto, atliepti aktualijas. Man net baisu kartais dalintis mintimis, nes galiu kažką suerzinti ir gauti „į akį”. Taip kartais jaučiuosi dabar.

Sužinoti daugiau

Kūną apėmė siaubas

2022 m. vasario 24 d.

Vakar buvo man gana įprasta diena mokymuose, visai nenaršiau telefone. Žinojau, koks siaubas įvyko, slėgė tai, tačiau kažkuri mano dalis neigė, nepriėmė, nesuvokė, ignoravo, bėgo. Gėda dėl to, nesidžiaugiu, bet taip buvo.

Tik vakar vakare atsigulus miegoti aš suvokiau, kas iš tiesų vyksta ir ką išgyvena dabar pasaulis, o ypač Ukraina, jos žmonės. Tada kūną apėmė siaubas, didžiulis sąmyšis ir beviltiškumas, manau, šoko reakcija. Jausmai, emocijos ir mintys maišėsi tarpusavyje vieni kitus stiprindami. Nežinau, kiek laiko buvau tokioje būsenoje. Jaučiu, kad ir Jūs kažką panašaus patyrėte vienu ar kitu metu.

Tada atsisėdau lovoje rašyti dienoraštį ir raminti save. Berašydama supratau, kad aš pati dabar tapau auka, nors niekam tokios aukos nereikia – ne, tikrai ne. Aukų jau gana. Ne tokia mano pozicija ir būsena dabar reikalinga.

Sužinoti daugiau

Kada išgarsėja vidinis kritikas?

2022 m. vasario 21 d.

Savo vidinį kritiką, tą visai fainą mano „šešėlį” (šypsausi) stebiu jau gana seniai.

Kada jis išgarsėja? Kada jis tampa mano situaciniu įsitikinimu?

Tikriausiai tiksliausia ir labiausiai man tikusi tuo metu įžvalga buvo mano draugės Lolita Paragyte-Agejeva (su kuria, man atrodo, kartais mes ir „pasiterapiname”, ir „pasikoučiname”), kad vidinis kritikas labai išgarsėja, kai kūnas yra silpnas.

Taip, kai aš sergu ar blogai jaučiuosi, vidinis kritikas užima labai daug erdvės manyje. Taip, kai nenueinu reguliariai į jogą ar nesu kitaip fiziškai aktyvi, jis irgi sukelia daug daugiau triukšmo. Taip, jį irgi įgalinu, kai esu pavargusi, neišsimiegojusi ar užvalgau kokio šlamšto.

Sužinoti daugiau

beveik nieko nėra

2022 m. vasario 14 d.

Vakar turėjome gerą laiką su gera drauge. Tai buvo mano sausį buvusio gimtadienio dovana. Pamenu, kaip faina buvo gauti žinutę su daug daug renginių nuorodų, o man reikėjo tik išsirinkti, kur ir kada noriu nueiti.

O šiandien noriu pasidalinti apie tai, kas mane labai labai išlaisvino (mano viena iš vertybių tikrai yra laisvė, kaip ir daugumos mano klientų, beje). Žinau, kad gal nieko ypatingo nepasakysiu, tik gal šį kartą kažkaip kitaip tai suskambės Jums, na, bent keliems ar vienam.

Sužinoti daugiau

Kvestionuoju savo vertybes

2022 m. vasario 11 d.

Pastaruoju metu vis kvestionuoju savo vertybes. Na, žiūriu, kiek jos būdamos man vertybėmis tuo pačiu man ir trukdo.

Vienas iš pavyzdžių galėtų būti tai, kad aš labiau vertinu augimą nei pinigus. Ir apie tai susimąsčiusi po truputį atsisakiau visokiausių veiklų, kurios nėra apmokamos arba nėra pakankamai apmokamos. Pagalvojau, kad aš neturiu tiek energijos ir laiko, o augti galiu ir ten, kur uždirbu gerus pinigus. Nustojau tikėtis, kad gal kažkada kažkur potencialiai tai bus vertinga. Žinoma, dalykams, kurie man labai labai rezonuoja, vis dar neatsispiriu (šypsausi).

Sužinoti daugiau

Kaip neišsitaškyti?

2022 m. sausio 31 d.

Aš tokiame, sakyčiau, tranzitiniame, pereinamajame periode, o jis, žinia, nes toks jau ir lengvas tol, kol taps labiau įprastas man.

Kas vyksta pas mane?
- nors nesu tikra, ar su 7 grupe // MĄSTYMO PARTNERYSTĖ: GRUPEI #apieTave 2021 m. vasaris - balandis // pradėsime kursą suplanuotu laiku, t.y. vasario 8 d., nes registracija kažkur kažkodėl sustojo (būna kartais), džiaugiuosi, kad individualus darbas su klientais gana intensyvus;

- turiu naujų atsakomybių, kaip L-CON Global mokymų ir organizacinio koučingo partnerė;

- vis dar studijuoju universitete Psichologiją.

Sužinoti daugiau

Sunkumas„dūšioje”

2022 m. sausio 24 d.

Nuotrauka gal ir faina (iš mano jau praėjusių atostogų), tekstas – nesu tikra, kad bus toks.

Žinote, aš ne tik dirbu su kitomis asmenybėmis, bet ir labai daug su savimi. Kartais net paimu pauzę nuo tokio pobūdžio darbo ir ją su humoru vadinu kažkaip taip: „Monika, atsiknisk nuo savęs”. Patikėkite, nėra jau taip lengva manyje gyventi (nuraudus). Na, kartu su nuolatiniu analitiku, tyrėju ir dar kitais. Džiaugiuosi nušalinus bent jau prokurorą (šypsausi). 

Sužinoti daugiau

O besibaigiant 2021 metams gavau kvietimą

2022 m. sausio 17 d.

Kiek keista, kad teturiu tik vieną bendrą nuotrauką kartu su tais, su kurias jau ne pirmi metai praleidžiu gana nemažai savo profesinio laiko.

Ir dabar ne apie komandinį koučingą, ne apie mano sertifikatą šioje srityje, kaip matosi žemiau, o apie gražią profesinę draugystę.

Su Leda Turai MCC, MA, MSc ir Rimas Petrauskas mes pirmą kartą susitikome 2019 metais. Po to su jais mokiausi dar kartą (jau ankščiau buvau baigusi vieną koučingo mokyklą) individualaus, tada grupinio ir komandinio koučingo. Nuo 2020 m. pradėjau dirbti jų mokymuose mentore, taip pat turėjome kartu dar keleta bendrų profesinių projektų su skirtingomis organizacijomis.

Sužinoti daugiau

Ačiū už bendrą kelią

2022 m. sausio 4 d.

Vakar turėjome su 6 grupe // MĄSTYMO PARTNERYSTĖ: GRUPEI #apieTave 2021 m. spalis - gruodis // k o n t a k t i n į (tiksliau būtų hibridinį) susitikimą jau užbaigus 3 mėnesių kursą. Gaila, ne visi galėjo dalyvauti.

Ši grupė buvo unikali, kaip ir kitos 5 prieš tai buvusios grupės.

Ne viskas ėjosi sklandžiai: neturėjome pilno dalyvių skaičiaus, 2 dalyviai procese atsitraukė iš grupės ir darbo joje. Žinoma, iš dalies dėl to esu atsakinga aš, matyt, tinkamai nesuderinau lūkesčių, taip pat yra ir aplinkybių, kurios absoliučiai nepriklausė nuo manęs.

Sužinoti daugiau

Kodėl taip sunku nedaryti?

2022 m. sausio 3 d.

Prieš kurį laiką klausiau savo soc. tinklų (fb, instagram) story’iuose šio klausimo (žr. foto). Labai esu dėkinga, kas nuoširdžiai atsakė apie save. 

Taip pat dalijausi paradoksu, egzistuojančiu tarp mano klientų (man irgi jis ne svetimas), kodėl taip sunku nedaryti, neveikti?

Paradoksalu, ką? Atrodo, neveikimui, nedarymui nereikia jokios energijos ir turėtų būti lengva ir paprasta. 

Sužinoti daugiau

apie nusivylimą

2021 m. gruodžio 27 d.

Stengiesi, bėgi, leki šiuo šventiniu laikotarpiu (arba nuolat taip) ir galiausiai tikiesi kažkokio palengvėjimo, atokvėpio, pelnytos palaimos. Gerai, jei taip ir nutinka. 

O jei ne? Jei kažkas skauda? Jei jėgų džiaugtis ar net būti (tarkim, norisi tik miegoti) nebeužtenka. Jei tai, ko lyg laukei – nėra. Kas tada? Nusivylimas.  

Dar nusivili, kad esi nusivylęs ir tada nusivylimas pats save stiprina. O jei dar įsijungia priekaištai sau... pavyzdžiui, kodėl aš tiek stengiausi, kam.

Sužinoti daugiau

Ką aš noriu patirti šiame gyvenime?

2021 m. gruodžio 20 d.

Paskutinių savo atostogų metu „išsivežiau” sau vieną klausimą: „ką aš noriu patirti šiame gyvenime?” Ir jeigu noriu, tai geriau jau pradėsiu dabar (šypsausi). 

Per atostogas tikslingai negalvojau apie šį klausimą, o grįžtant namo kažkaip mintys tarsi savaime nugulė į mano užrašų knygutę. Beje, lėktuve, pirma, aš labai gerai miegu (tas ūžimas, vibracija mane taip atpalaiduoja) ir, antra, labai laisvai mąstau (gal kad esu kažkur danguje). 

Sužinoti daugiau

kaip išmokti daryti tai, ką Tu darai

2021 m. gruodžio 14 d.

- Monika, kaip išmokti daryti tai, ką Tu darai?

- Turite omenyje darbe, komandoje ar net namuose su pašnekovu sudaryti ir palaikyti susitarimus, kurti ir puoselėti saugumą bei pasitikėjimą, išlaikyti pilnavertį dėmesį, aktyviai klausytis ir skatinti sąmoningumą bei augimą?

Sužinoti daugiau

Ne tikslas dėl tikslo, jokiu būdu

2021 m. gruodžio 13 d.

Mano mama sirgo onkologine liga.

Kas kažką panašaus išgyveno, žino, kad tai net dvi trauminės patirtys vienu metu: viena yra netektis, kita yra matyti, kaip mylimas, dar visi jaunas žmogus praranda jėgas ir savo gyvenimą Tavo akyse, bet ne apie tai noriu papasakoti. 

Paskutinį savo gyvenimo pusmetį ji – mano mylima mama – turėjo tikslų. Be kita ko, ir tikslą būti pakrikštyta, priimti pirmąją komuniją ir sutvirtinimo sakramentą (jos kūdikystės ir paauglystės metu to nebuvo galima padaryti dėl tuometinės valstybinės santvarkos).

Sužinoti daugiau

Tarsi tylos stovykla

2021 m. gruodžio 2 d.

Tarsi tylos stovykla.

Kai išvykstu viena savaitei atostogų, atsijungiu nuo soc. tinklų, netikrinu el. pašto. Tiesa, vieną dieną dirbau, regis, ir nuo pasaulio nebuvau atsiribojusi, bendravimo buvo. Ir vis tiek tai tarsi mano man tylos stovykla (joje nebuvau dar, tik lyginu).
Kokybiškame ryšyje su savimi taip gera.

Prieš išvykdama dar rašiau savo draugei, kad po visų tų patirčių, skausmo, išgyvenimų, aukojimosi kaip beprotei kur reikia ir kur nereikia, vis atrodo, kad aš tokia pasiilgusi savęs.

Sužinoti daugiau

reakcija į iki šiol nepažintus dalykus

2021 m. lapkričio 29 d.

Tuomet kai vyko Tarptautinės Koučingo Federacijos renginys CONVERGE'21 aš buvau paskendusi darbuose, psichologijos studijose ir kitose savo rolėse.

Dabar, kiek atsikvėpusi, stengiuosi pažiūrėti kasdien po 1-2 įrašus iš šio renginio, kartais gal pasidalinsiu keliomis mintimis, kurios gali būti naudingos mano klientams (juk dažniausiai jiems ir rašau socialinėje erdvėje – šypsausi).

Žinote, kokia yra natūrali reakcija į iki šiol nepažintus, neapibrėžtus dalykus (unknown)? 

Sužinoti daugiau

esu labai pavargęs kiškis

2021 m. lapkričio 22 d.

Šiandien sustojau ir pagalvojau: „hmm, esu labai pavargęs kiškis.” Yra tiek daug ko džiaugtis, o aš stryksenu be atvangos – dar tą aną padaryti. „Stop, Monika.”

Palikau visus „to do” sąrašus ir susiplanavau, kada ir kaip atostogausiu. Po to prisėdau meditacijai.

Ir, pamenu, žadėjau pasidalinti apie tai, kaip aš medituoju (pailsiu).

Sužinoti daugiau

Į panašią kelionę apie save kviečiu ir savo klientus

2021 m. lapkričio 20 d.

Šeštadienio vakarą dar išvažiavau pasivažinėti su dviračiu. Pagalvojau, kad tikriausiai paskutinį kartą šį sezoną.

Labai labai nemėgstu rudens ir žiemos. Norėčiau, kad visus metus būtų šilta ir šviestų saulė.

Taip pat tikiu, kad galima išsaugoti džiaugsmą bet kokiomis (oro) sąlygomis. Esu tikra, kad galima rasti būdą, kaip save geriausiai atskleisti, susikurti prasmę ir savitą kelią į visavertį gyvenimą, nepaisant to, kokios yra aplinkybės.

Sužinoti daugiau

Papasakosiu, kaip aš pažinau vieną iš savo įsitikinimų

2021 m. lapkričio 15 d.

Šį vakarą turėsime jau šeštą online susitikimą su 6 grupe // MĄSTYMO PARTNERYSTĖ: GRUPEI #apieTave 2021 m. spalis - gruodis //

Dirbsime su įsitikinimais. 

Įsitikinimai daug lemia, daug įtakoja, jie gali būti perduodami net kitoms kartoms, t.y. mūsų anūkai gali gyventi pagal mūsų močiučių įsitikinimus.

Papasakosiu, kaip aš pažinau vieną iš savo įsitikinimų. 

Sužinoti daugiau

Man pažįstama… būti mažesne

2021 m. lapkričio 6 d.

Ėjau pasivaikščioti vieną popietę ir kitą vakarą gana panašiu maršrutu. „Parsinešiau”, kaip visuomet, geresnį ūpą, keleta idėjų ir šias dvi nuotraukas.

Žiūrint į jas man kyla daug minčių apie tamsesnius gyvenimo mementus ir galimybę juose įžvelgti šviesą, grožį. Vis dėlto šiandien noriu parašyti apie „PAŽĮSTAMA”. Rašysiu, kaip dažniausiai, apie save: man taip paprasčiau perteikti mintis.

Pažįstamas maršrutas yra tik viena dalis.
Kita dalis – apie pažįstamas, besikartojančias situacijas.

Sužinoti daugiau

omg, kol aš ten viską suintegruoju

2021 m. spalio 29 d.

Ilgąjį savaitgalį nedirbsiu.
Nežinau, kiek ir pailsėsiu.
Mokausi.

Trečiadienį turiu egzaminą (pavyko atsiskaityti laboratorinius darbus ir tarpinį atsiskaitymą, uff).

Minėjau jau, kad esu VU FF pirmakursė ir studijuoju psichologiją. Daug neklausinėkite, nes mano tapatybė ir pati to dar nepripažįsta, ypač žvelgiant į studento pažymėjimą (šypsausi).

Sužinoti daugiau

Kaip aš paleidinėju įtampą?

2021 m. spalio 25 d.

Kaip aš paleidinėju įtampą? Kaip tvarkausi su užsitęsusiais sudėtingais laikotarpiais?

Tiesa, pradžioje paminėsiu, kad nėra blogai ir po truputį mokytis būti su įtampa, t.y. nesiversti per galvą bandant ją pašalinti.

Taip pat minėtina, kad bandysiu rašyti kuo bendriau, kad galėtumėte išsirinkti sau tinkamus būdus iš tų egzistuojančių daugybės galimų.

Sužinoti daugiau

Ir man gana intensyvus laikas

2021 m. spalio 20 d.

Atrodo, kad aplinkui dauguma serga arba rūpinasi sergančias.

Ir man gana intensyvus laikas.
Čia kažkada jau ir nuverkiau šiek tiek (kaip gera, kad galiu parašyti tai, kaip iš tikrųjų jaučiuosi).

O antradienį per antąjį online susitikimą su 6 grupe // MĄSTYMO PARTNERYSTĖ: GRUPEI #apieTave 2021 m. spalis - gruodis // viena dalyvė pasidalino, kokią mane prisimena (besijaudinančią, drebančiomis rankomis) ir tai man išgirsti buvo labai svarbu.

Sužinoti daugiau

Mano kūnas kaupia įtampą

2021 m. spalio 13 d.

Mano kūnas kaupia įtampą.

Man regis, per pastaruosius keleta metų po truputį vis paleidinėjau (žinau, kad šis žodis netaisyklingas, tačiau nežinau, kaip kitaip jame koduoti palaipsnį procesą) įtampą, sukauptą bene per visus gyvenimo metus, kartais net labai labai įsisenėjusią. Dabar, atrodo, paleidimas vyksta maždaug kas savaitę: sukaupiu – paleidžiu.

Sužinoti daugiau