Gal dėlto nemokamas koučingas negundo, o koučingo reklama soc. medijoje neveikia?

2022 m. balandžio 1 d.

#MOdienoraštis
Tiek daug yra dabar (ir ankščiau buvo) galinčių dovanoti nemokamas koučingo valandas tiems, kam reikalinga ir kas to nori. Tik tų norinčių kažkodėl nėra daug.

O pas mane dabar mokamų užklausų žymiai daugiau, nei buvo ankščiau (ačiū rekomenduojantiems ir besikreipiantiems).

Kaip įdomu, ką?

Prisiminiau, kaip aš pati rinkausi sau koučingo specialistą. Buvo du kartai.

Pirmą kartą mano pasaulis iššoriškai atrodė idealus ir tuo pačiu jame buvo tiek daug net ir iki galo nesuprastos, nuneigtos vidinės varžos, kad jei reikėtų kažkaip pavaizduoti, tikriausiai tai atrodytų, kaip balionas ir labai arti jo – adata. Nemanau, kad pirmąjį koučingo specialistą aš rinkausi kažkaip ypatingai, toks buvo labiau ‘va bank’. Pasitikėjau didele mokama suma.

Antrąjį savo koučingo specialistą rinkausi jau kiek kitaip. Man reikėjo gal pusę metų dažnų kontaktų įvairiomis formomis tol, kol priėmiau sprendimą dirbti kartu. Tai nebuvo sąmoningas, tikslingas žmogaus tikrinimas, tikrai ne. Tai buvo nebylus pasitikrinimas su savimi, ko man dabar labiausiai reikia ir kas geriausiai man galėtų atliepti tuometinius mano poreikius. Aš net pirmą užklausą nusiunčiau, pamenu, labai netiesioginę, kuri skambėjo kažkaip taip, kad noriu pati būti naudinga prisidedant prie jų įmonės veiklų. Nenorėjau kelti lūkesčių nei sau, nei kitam. Tiesiog norėjau šiek tiek pažinti pačią asmenybę. Kvalifikaciniai „ženkliukai” man buvo svarbūs, tačiau ne pirmaeiliai.

Taip pat nesu pasiprašiusi į reklamuojamą nei mokamą, nei nemokamą koučingo pokalbį, nors jau ir žinojau, kas tai ir kaip veikia. Beje, klausimų pokalbiams man užtektų, aš bene nuolat turiu, ką apmąstyti, ką išanalizuoti, o pati, taip, dabar jau galiu dirbti ir su savimi, tik, žinoma, tai vyksta iki tam tikros ribos. Išvis koučingo reklamos mane tik atbaidydavo. Nemanau, kad nueičiau pas koučingo specialistą tik stebėdama jį soc. medijoje.

Vėlgi kaip įdomu, ką?

Juk labai naudinga turėtį žmogų, kuris nedalina patarimų, o, priešingai, skatina mąstymą, kai kuriuos galimai svarbius dalykus atpindi, kai ką ‘refreimina’, provokuoja smalsumą, kvestionuoja prielaidas, įsitikinimus. Koučai tam specialiai apmokyti. Be to, viena iš pagrindinių mūsų psichikos savybių ir yra atspindėti aplinką ir atitinkamai aplinkos atspindys į mus yra kritiškai svarbus.

Tačiau kartu, patikinu, tai kažkiek ir DELIKATUS procesas, todėl taip svarbu pasirinkti tinkamą sau laiką (kad turėtumėte galimybę kai kuriuos dalykus apmąstyti, gal keisti ar eksperimentuoti) ir tinkamą sau žmogų tam.

Beje, kaip aš žiūriu į vieną koučingo sesiją? Galbūt. Nors visgi, manau, tai kiek ilgesnis procesas

Gal dėlto nemokamas koučingas negundo, o koučingo reklama soc. medijoje neveikia?

Gal dėlto aš turiu gana daug įvairių kontaktų su žmogumi tol, kol šis nusprendžia dirbti kartu? Taip pat tikriausiai dėlto žmonės dažnai, pirma, ateina pas mane į grupę, o tik vėliau itin asmeniškus klausimus kelia individualiuose pokalbiuose (būna ir atvirkščiai).