Papasakosiu, kaip aš pažinau vieną iš savo įsitikinimų

2021 m. lapkričio 15 d.

Šį vakarą turėsime jau šeštą online susitikimą su 6 grupe // MĄSTYMO PARTNERYSTĖ: GRUPEI #apieTave 2021 m. spalis – gruodis //

Dirbsime su įsitikinimais.

Įsitikinimai daug lemia, daug įtakoja, jie gali būti perduodami net kitoms kartoms, t.y. mūsų anūkai gali gyventi pagal mūsų močiučių įsitikinimus.

Papasakosiu, kaip aš pažinau vieną iš savo įsitikinimų.

Prisimenu savo vaikystę.
Ir joje buvo tokia kurioziška situacija.
Dar tais laikais, kai egzistavo juodi (didesnės vertės) ir balti (mažesnės vertės) centai.

Vyresnis mano brolis man sako: „žiūrėk, aš rinksiu juodus centus, o Tu rink baltus. Kai aš turėsiu baltų centų, duosiu Tau, o kai Tu turėsi juodų – duosi man, gerai?“

Pamenu, sutikau ir labai nudžiugau. Man labai patiko tokie mainai. Aš visada turėjau daug centų. Tik mano brolis daug ko sau nusipirkdavo.

Ir kažkas panašaus, tik, žinoma, kitaip atsikartojo daugybę daugybę kartų mano gyvenime. Aš aukodavau sąžiningumą, teisybę, savo interesus vardan… draugystės, noro būti priimtai, baimės būti atstumtai. Ilgainiui susiformavo mano įsitikinimas, kad jei aš noriu harmoningų santykių (tiek profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime), AŠ TURIU PRISITAIKYTI. O jei santykiai neharmoningi – aš dėl to kalta, taigi turiu dar daugiau stengtis ir padėtį taisyti. Taip ir gyvenau ilgai, aplinkiniams buvo labai patogu.

Tik aš jaučiausi tokia įsitempusi, tarsi nuolat šokanti balete tam, kad būti maloniai, įtikti ir atitikti, tenkinanti kitų lūkesčius. Sutinku, gal tuo taip pat gelbėjau ir save, nes gi TAIP REIKIA, KAD MANĘS REIKĖTŲ (šypsausi) ir ta kančia tada tokia prasminga (dar plačiau šypsausi).

Taip, aš kartais mėgstu pasijuokti iš savęs.
Manau, kad tai atskleidžia daug svarbių dalykų. Ir ne tik vien apie mane.