#VADOVOIŠŠŪKIAI: ZOJA ANTUCHEVIČ

2019 m. spalio 23 d.

ZOJA ANTUCHEVIČ | 5/500 | 14 metų versle – bendrasavininkė UAB „SOLUTIONLAB PRODUCTION“ (programavimas), o TAIP PAT regiono vadovė UAB „NCC Group“ (kibernetinė sauga).

IŠŠŪKIS: didžiausias VADOVO iššūkis yra išlikti.

MONIKA: „Išlikti?“

ZOJA: „Taip, išlikti SAVIMI!“ SPRENDIMAS. Svarbiausia yra darna viduje: kad ir kas vyksta, išlaikyti jausmą „it is OK“ man. Taip pat labai svarbus yra tinkamas požiūris ir užfiksuoti pamokas iš klaidų.

MONIKA: „Zoja, kas Tau yra darna?“

ZOJA: „Kai iššorinis tikslas sutampa su mano asmenybe, vertybėmis.“ MONIKA: „Gal galėtum papasakoti, kaip žvelgi į pasaulį vadovo akimis?“

ZOJA: „Nėra problemų, yra tik situacijos, kurios turi sprendimus – ieškome jų kartu su komanda. Ką Tu gali vienas? Visi atsakymai yra komandoje – klausk. Ir jei klystame (o klystame) – tai ne aš, ne kažkas, o VISA komanda. Nėra mano atsakomybės, nėra kažkieno atsakomybės, yra tik BENDRA MŪSŲ atsakomybė. Apskritai reikia labai atsargiai su žodžiais „man“ ir „aš“. Tiesa, kad ir kokia situacija – svarbu išlikti žmogišku“. „Racionaliai žmogišku“ – priduria ZOJA.

MONIKA: „O kaip su tomis pamokomis?“

ZOJA: „Didžiausia mokytoja yra patirtis, tik svarbu UŽFIKSUOTI pamoką, kad nebūtų taip, kaip tame pasakyme: „Aš nelipu ant to pačio grieblio, aš ant jo šoku“ – abi juokiamės.