#VADOVOIŠŠŪKIAI: VLADAS LATVĖNAS

2019 m. spalio 17 d.

VLADAS LATVĖNAS | 4/500 | vienas iš įkūrėjų, vadovas UAB „Foris Consulta“, kuri teikia eksporto konsultacijas. Įdomu tai, kad Vladas gyvena be žadintuvo (šypt). IŠŠŪKIS: vis matydavau aplink, kad darbuotojai taip laukia vakaro, savaitgalio, atostogų, ir man rūpėjo, KAIP padaryti, kad pas mus darbuotojai taip nesijaustų.

SPRENDIMAS. Jis kompleksinis: 1. Matyti aukštesnį galutinį tikslą – kodėl mes tai darome? Sprendimų priėmimuose dalyvauja visa komanda: mes tariamės, kalbamės, visi aiškiai suprantame, kokia to prasmė. Tiesa, mus įkvepia klientai: įstatome save į kliento vietą, galvojame apie jį. Žinoma, mes taip pat didinam Lietuvos eksportą.

2. Darbo specifika leidžia neturėti tam tikrų konkrečių darbo valandų, todėl darbuotojai ateina ir išeina iš darbo, kada nori. Tiesa, praneša, bet tik dėl to, kad gal kiti darbuotojai norės dirbti su juo ties projektu, na, kad žinotų. „Man būna dienų, kai nesidirba ir aš turiu pasirinkimą, o kodėl darbuotojai to negali turėti?“ – klausia Vladas.

3. Visi kolektyve fiksuojame darbo valandas ir ties kokiu projektu dirbame. Naudojamės TOGGL programėle. Jos pagalba galime įvertinti ir projekto pelningumą. Darbo užmokestis susietas su rezultatais.

4. Tinkama darbuotojų atranka ir nebijojimas atsisveikinti per 3 mėn., jei kažkas nėra ok.