#dirbantiemssuSAVIMI
Monika, o naujo ofiso įkurtuvių nebus?
Monika Šliupienė: „Taip, ir aš pamenu, kaip gražiai prieš ketverius metus mane įkurdinote tuometiniame ofise. Dar kaip tik ir peržiūrėjau senas nuotraukas (nuraudusi) – kiek daug jūsų buvo! Kuo šilčiausi mano prisiminimai.
Galvojau ir dabar apie įkurtuves.
Nepasakyčiau, kad man nepatinka didesni susibūrimai ir šurmulys. Jie irgi kažką turi, ta energija yra kitokia. O jei dar muzika ir šokiai… (užsisvajojusi). Man labai patinka. Visgi…
Gal pastebėjote, kad nebeateinu į nuostabius, pavyzdžiui, ICF Lithuania ar Idialogue bei kitų bendruomenių renginius.
Kažkas tikrai pasikeitė.
Dabar prioritetą teikiu mažesniems susibūrimams. Kartais pasimatyti dviese man yra pilnai pakankama (šypsausi). Tuomet jaučiu, kad ir aš pasidalinau, kas man svarbu, brangu, tuo metu reikšminga, ir esu girdima bei kitas pasidalina, kas jam rūpi, yra svarbu, ir aš irgi, regis, išgirstu. Po tokio pokalbio, kaip ir niekas nepasikeičia ir tuo pačiu – pasikeičia, tikiu, abipusiai. Kaip tai, ką patiri, paliečia tavo širdį? Man regis, čia yra svarbu. Juk galima keliauti per pasaulį ir tuo pačiu būti jam abejingu, atsiribojusiu. O galima nuoširdžiai džiaugtis Lietuvos ar savo gyvenamojo rajono grožiu, atrasti vis kažką naujaip ten, kur esi (kas iš dalies ir yra kūrybiškumas).
Aš jau buvau ten, kur nors ir labai daug žmonių aplink, daug veiksmo, daug wow, o aš jaučiuosi vieniša tarp viso to. Dar ir sumišusi bei negalinti suprasti, kaip taip gali būti. Natūraliai viduje kilo klausimai, kas su manim darosi? Kas su manimi ne taip?
Žinote, kokia yra Harvardo longitudinio tyrimo apie laimę rezultatai? Kokybiški santykiai mus daro laimingus ir sveikus (nuoroda į tyrimo pristatymą čia). Tai buvo mano universitete studijuojamo dalyko „Raidos psichologija II/II“ kurso medžiaga.
Ir dar tikrai žinote, kad iš tuščios stiklinės įpilti negalima. Neseniai radau B. D. Perry (smegenų veiklos tyrėjas) ir O. Winfrey knygoje (klausausi per Audible) mokslu pagrįstą tą stiklinę (šypsausi). Įdėjau prie knygos esančio pdf priedo kopijos dalį.
Žiūrėkite, su SANTYKIAIS SUSIETI dalykai ir yra tai, kas mus didžia dalimi ir užpildo. Savo organizuojamose mąstymo partnerystės grupėse (įdėjau naujas datas į savo WEB’ą) irgi siekiu, kad kartu su dalyviais sukurtume tokį pripildantį santykį.
Po to yra RITMINGUMAS (rutina, pasikartojimai, rėžimas, aiškumas, užtikrintumas bei kartu su tuo pakankamas kiekis vandens, deguonies, miego, maistingų medžiagų, fizinio aktyvumo ir pan.).
Tada turime SEKSĄ ir tikriausiai daugelio nuostabai saldų, riebų, sūrų MAISTĄ (šypsausi, nes man dabar aiškiau, kodėl kartais noriu valgyti šlamštą ir saldumynus). Taip pat labai svarbi yra VEIKLA, kuri maitina mūsų vertybes (BELIEFS).
Ir ši stiklinė turėtų būti papildoma kasdien bent iki brūkšninės linijos. Priešingu atveju, jausime nepasitenkinimą. O jei mūsų stiklinė siekia iki taškinės linijos ir aukščiau, tuomet jaučiame pasitenkinimą ir esantys susireguliavę (balanse?).
Va tada jau galima švęsti. Gal ir ne Monikos ofiso įkurtuves, bet jūsų gyvenimo kasdienybę (šypsausi).
O kokia situacija su jūsų stiklu laimės? Juk galite apie tai susimąstyti ir be mąstymo partnerystės (šypsausi).
Ir, beje, aš dar nesakau „ne“ įkurtuvėms (vis dar šypsausi). Galbūt, duokite man dar šiek tiek laiko.
O kol kas kviečiu norinčius mane aplankyti tiesiog užsukti pas mane į ofisą kavos, arbatos, pokalbio (parašykite, suderinsime laiką).“