Ko tikrai neišmesti iš savo kalendoriaus?

2022 m. kovo 28 d.

#dirbantiemssuSAVIMI

Tikriausiai nebus pasakyta nieko naujo, bet prisiminti kartais taip svarbu.

Net keista, KAIP stipriai toliau minimi keturi dalykai akcentuojami literatūroje (Steven Kotler).

Pirma, kokybiškas nakties poilsis. Jis yra PATS svarbiausias kūrybiškumo inkubacijos resursas. Miegas pagal tyrimus tiesiogiai didina norą imtis rizikos, būti drąsesniam ir kūrybiškesniam. Miego metu smegenys pačios sugeneruoja jungtis tarp dalykų. Gal ir patys esate pastebėję, kad prabundate ir pasidaro aišku, kaip ir ką daryti. Nevardinama, kaip kokybiškai miegoti, tik akcentuojama to svarba.

Antra, fizinis aktyvumas. Vienareikšmiai būtinas, pašalina streso hormoną kortizolį iš organizmo, mažina nerimą ir yra svarbus gero jausmo hormonų išsiskyrimui. Irgi tobula kūrybiškumo inkubacija.

Trečia, laisva meditacija. Na, daug naudos duoda koncentravimąsis į kvėpavimą, mantros kartojimas ir pan., bet kūrybiškumui svarbi ta meditacija, kai mes tik stebime save ir savo mintis, leidžiame viskam laisvai judėti, plaukti tarsi pro mus, mes prie nieko neprisirišame, nieko neintegruojame į save, liekame stebėtojai. Beje, tokia meditacija yra mąstymo būdas, gebėjimo atsitraukti įprotis, kuris, laimei, pats save stiprina.

Ir, ketvirta, be abejonės, mums tarnauja kasdienis dėkingumas. Jis duoda pozityvų fokusą ir gerina nuotaiką. Nesiplečiama daugiau, regis, žinoma.

Šie keturi dalykai yra kritiniai, neginčytini, svarbiausi.

Nors… kai gyvenimas tampa komplikuotu, patiriame stresą, sutikite, kad būtent šiuos dalykus pirmiausiai pašaliname iš savo kalendoriaus. Tyrimai rodo priešingai: tai yra PATYS PASKUTINIAI dalykai, kuriuos turime pašalinti iš savo kalendoriaus sunkiomis aplinkybėmis. Išlaikydami šias praktikas, generuojame kūrybiškumą, gimsta multiplikaciniai sprendimai, o jie ir yra tokie reikalingi išspręsti iškilusiems gyvenimiškiems iššūkiams.

Maža to, pagal tyrimus, tai ir yra LAIMĖ.

Laimė yra TIK TIEK, jei žvelgiame į mus, kaip į biologines būtybes.