Giliausi mūsų motyvai

2024 m. vasario 11 d.

Ryt, kaip visada antrą mėnesio antradienį, savo Contribee paskyroje Monika Šliupienė pasidalins #dirbantiemssuSAVIMI apie giluminius mūsų motyvus (remsis C. G. Jungu).

Autorius rašė, kad kartais egzistuoja stulbinantis motyvacijos atitikimas, t. y. giliausi motyvai pasikirsto į du priešingus polius.

Pavyzdžiui, Monika stebi savo pirmagimę ir mato, kaip ji priešinasi skaitymui (ar bet kam kitam), kai ji yra spaudžiama. O kai atleidžiama ir sakoma, tarkime, kad, na, nenori tai neskaityk, aš negaliu tavęs versti, ji paima knygą ir skaito noriai. Kita dukra dažniau skaito, nes Monika jos prašo, na, jei svarbu atliepti mamą.

Labai svarbu apčiuopti esminę šaknį, kad mes vienu atveju prieštaraujame tik todėl, kad tai priimtina daug kam, kitu atveju, kad sutinkame, nes sutinka daug kas. Abu gali būti kiek kreivoki suvokimai (šypsena).

Gal ir jūs iš pilno teksto, kuris, kaip minėta, bus prieinamas ryt, atpažinsite save ir žinosite, kur augti.

Priešinga kryptimi nei tai, kas jau išvystyta – pasakytų Jungas gana vienprasmiškai, nes laikui bėgant vis tiek atsiras poreikis vystyti tai, ką apleidome (šypsena).

P.S. sesijos, norintiems mąstyti kartu, vedamos online ir gyvai, Didžioji g. 18, Vilniuje.